От 2009 г. заплатата у нас нараснала с 35%
От 2009 до 2014 г. темпът на ръста на заплатите е 35%, като се махне инфлацията. За това време ръстът на икономиката е 13%, а този на производителността се е увеличил с 22%. Това коментира в ефира на Нова телевизия икономистът Владимир Каролев.
Бизнесът предупреждава: 106 хил. души остават без работа заради скъпия ток
Протест на работодателите, включително и на техните работници, ще има в края на месеца заради цената на тока. Бизнесът твърди, че ще търпи милиони загуби и освен това ще се наложи да се съкращават служители.
Русия и ЕС обсъждат доставките на газ за Украйна и сътрудничество в енергетиката
На среща във Виена представители на Русия и на Европейския съюз (ЕС) ще обсъдят доставките на природен газ за Украйна и възможностите за сътрудничество в сферата на енергетиката.
Разликата между износа и вноса у нас е скочила до 7,9 млрд. лв. през 2014 г.
През 2014 г. България отново е внесла повече стоки от тези, които е изнесла. Това сочат данните на Националния статистически институт (НСИ). Освен това „ножицата“ между двете се увеличава, тъй като експортът ни отчита спад, докато импортът – ръст.
Български стоки за 26,5 млрд. лв. са изнесени в чужбина между януари и юли
Български стоки на обща стойност 26,5 млрд. лв. са изнесени в чужбина за периода между януари и юли 2015 г. За разлика от същите месеци на предходната година импортът се увеличава с 9,4%, става ясно от данните на Националния статистически институт (НСИ).
Т. Петкова: Страната ни може да стане газов център за Европа
България може да стане незаобиколим газов център за Европа. Това заяви министърът на енергетиката Теменужка Петкова в рамките на конференцията "Сигурност в Югоизточна Европа - „Новата геополитическа динамика“.
56 млн. лв. по новата ОП „Околна среда“ отиват за инфраструктура
56 млн. лв. по новата оперативна програма „Околна среда“ (ОПОС) за периода 2014 – 2020 г. ще бъдат използвани за справяне със свлачища и подобряване на инфраструктурата. Това заяви регионалният министър Лиляна Павлова по време на петъчния парламентарен контрол.
Волфганг Шойбле: Задава се нов ценови балон
Нов ценови балон застрашава глобалната стабилност заради стимулиращите парични мерки и високата ликвидност на световно ниво. На това мнение е германският финансов министър Волфганг Шойбле. „Ние трябва да си вземем поука от последната криза, която преживяхме“, коментира той, цитиран от Hendelsblatt.