Как да забогатеем бързо

11.01.2017
по статията работи: econ.bg
Правят ли парите човека щастлив? Според учените, щастието не зависи непременно от богатството. Само че кой не би искал да опита късмета си да стане богат?
Как да забогатеем бързо
Снимка: под лиценза на creative commons

Кой не би искал да живее в богатство?

Учени твърдят, че богатството прави хората егоисти, самотници и води до депресии. Така поне утвърждава психологът Бас Каст в книгата си "Рисковете на богатството". Изследователите на щастието обаче казват и нещо друго, което потвърждава и институтът "Макс Планк", а именно че "безработицата и бедността дълготрайно съкращават удовлетворението от живота". Кой обаче не би предпочел риска и не би се поучил от Давид Вайлерберг "как може бързо да стане богат". В книгата си "Бързи пари" той описва няколко съвсем легални начина за бързо забогатяване. 

Ето кои са те:

1. Марш в забоя!

Този, който не е роден със златна лъжица в устата и диаманти в сейфа, трябва сам да започне да копае. Разбира се не за злато и диаманти, чиито мини и пазари се контролират най-строго. Той трябва да търси други скъпоценни камъни. Най-добре - турмалини. Само че не бива да ги търси в музея на скъпоценните камъни в Идар-Оберщайн, а в затънтените местности на Бразилия. Дни наред Давид Вайлерберг е бил в мините и е наблюдавал как се добиват турмалини. Своя турмалин обаче е купил на местния пазар и го е дал за шлифоване. Интересно приключение, но със скъпоценни камъни не се правят пари "мимоходом", казва той.

2. На нефтената платформа?

Добивът на "черното злато" обещава приказни заплати. В най-добрия случай за висококвалифицираните екперти, които не се страхуват от тесните кабини на нефтената платформа и от дългия престой далеч от дома.Освен това вятърът е новото гориво. Добра заплата за изключително тежък труд, но и тук човек не може да стане богат. Жалко!

Труд в смарагдена мина в Колумбия - тъй тежък, че не е за пожелаване

3. Иманярство

В горите, нивите, пещерите, езерата и в морските дълбини са скрити несметни богатства. Това го знае всяко дете, но богатството трябва да бъде открито. Мал шанс за всички иманяри, защото иманярството е нелегално и аматьорите-археолози нямат разрешение да издирват келтски амулети. Остава легалното търсене по брега. Кой търсач на съкровища обаче би се задоволил с някакви късчета кехлибар, след като знае за съществуването на "кехлибарената стая"? Много по-обещаващо е търсенето в морските дълбини. Лошото е, че и за това се искат лицензи. Освен че човек няма право да продава всичко, което е открил. На всичко отгове и тези пирати... И тук не се правят бързи пари.

4. Тотото...

"От всички проучени идеи за бързо забогатяване, играта на тото е с най-малките възможности за уцелване на джакпота", пише Давид Вайлерберг. Да не повярва човек...

5. Лотариите

Какво ли не обещават различните лотарии - луксозни корабни круизи, пари в брой, автомобили, скъпи ваучери. И "всеки отговор или клик на мишката в интернет-портал печели!". Всъщност при пощенските картички печели най-вече пощата, а в интернет - провайдерът.

6. Печалба от телевизионно шоу

Симпатичен опит. Всеки ден в Германия за шоуто "Кой ще стане милионер?" се кандидатират 10 000 души. А онзи, комуто щастието се усмихне при първата класация, отпада най-късно на кастинга. В най-добрия случай попада на стола на кандидатите при шанс 1 : 70 000.

7. Покер

Играчите на покер трябва да имат интелигентност над средното ниво и те са истински "работяги". Освен това трябва да понасят самотата всяка неделя, докато другите правят барбекю с приятели. Шансовете за успех при онлайн-покера са най-големи. Печелившите суми - също. Човек обаче трябва да назубря стотици статистически информации. А лишаването от сън води до дълготраен стрес и неприятен мирис на тялото. Няма обаче никаква гаранция, че ще спечелите джакпота.

Давид Вайлерберг: "Бързи пари"

8. Спортни залагания

Тръпката е хубава. Знанията не вредят. Но при залагания на женски хандбални турнири с участието на силния южнокорейски отбор случайността винаги е на страната на организатора на залозите. И още преди човек наистина да стане богат, някой вкарва организатора в затвора.

9. Спекулции

Банката винаги печели. Справка - спортните залози. Спекулантът на борсата трябва да инвестира много време и средства в предпоставките за участие, дълбоки познания и богат статистически опит. И то още преди да се доближи до печелившите. Борсовите спекулации си остават проект за бъдещето.

10. Недвижими имоти

Да, с недвижими имоти човек може да спечели пари. Но не и веднага. Значи, това не попада в графата "бързи пари". От търговията с недвижими имоти могат да се правят пари, ако човек намери няколко къщи за продан в някой голям град, ако не излиза в отпуска и ако не иска да бъде обичан. Тогава може да направи пари като брокер на недвижими имоти. Не беше ли свързан първоначалният въпрос обаче с щастието?

11. Работа в чужбина

Ето и рецептата за успех далеч от родината. Човек трябва да е отрано навън, да са провали веднъж, да има средства, да поумнее и да започне всичко отначало. И естествено трябва да пести, да бъде сериозен и да работи добре. Само че с тези качества може да спечели първия си милион и у дома, не е ли така?

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Интерлийз ЕАД Лизинг на оборудване, транспорни средства, леки автомобили и др.
Holiday Inn Sofia A warm "Welcome" to Sofia's newest 5 Star hotel.
РАЙС ЕООД Търговия и сервиз на офис техника.
Резултати | Архив
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Женевски конвенции
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
Старият вампир извежда малкото вампирче за първото му среднощно пиршество. Набелязват жертва, малкото забива зъби и започва да смуче кръв, по едно време се спира и пита баща си: - Тате, до последна...
На този ден 20.11   284 г. – Диоклециан става римски император. 1194 г. – Палермо (Сицилия) е завладян от император Хайнрих VI. 1541 г. – Жан Калвин представя теорията си...