Как да спестявате пари всеки ден

31.07.2018
по статията работи: econ.bg
Има някои лесни начини, които ще ви позволят да спестявате в ежедневието. От Business Insider посочват кои са те
Как да спестявате пари всеки ден
Снимка: под лиценза на creative commons

Народът го е казал - спестявайте бели пари за черни дни. На практика обаче заделянето на някой лев може да е трудно начинание особено ако доходите ви не са много високи.

За щастие има някои лесни начини, които ще ви позволят да спестявате в ежедневието. От Business Insider посочват кои са те:

1. Оптимизирайте дребните разходи, без които можете да минете. Създайте си спестовна сметка, в която ежедневно прехвърляте малките суми, които сте спестили през деня. Съвременните технологии позволяват това да става лесно през мобилните ни устройства. Спестете си обяда навън, кафето от машина и др., които може да приготвите у дома си и сумата от тези спестени разходи веднага прехвърлете към спестовната си сметка

2. Следвайте 48-часовото правило за нови покупки. За да предотвратите импулсните покупки, изчакайте 48 часа, след като откриете нещо, с което искате да се сдобиете. Това ще ви даде време да преосмислите желанието си да купите продукта.

3. Ползвайте обществен транспорт или ходете пеша. Спрете да карате автомобила си ежедневно, за да ходите на работа. Вместо това, използвайте обществен транспорт. Или пък опитайте да карате колело или да ходите пеша няколко километра всеки ден, което ще запази портфейла и здравето ви в добро състояние.

4. Използвайте приложения за финансово планиране. Те осигуряват почти безпроблемен начин да пестите пари всеки ден, тъй като могат да се свързват директно с вашите сметки, за да проследяват разходите и да ви предупреждават за проблемни области.

5. Намалете или елиминирайте повтарящите се разходи. Вземете лист или направете електронна таблица и избройте всички повтарящи се разходи, които бихте могли да намалите и дори да елиминирате.

6. Опишете всеки разход. Виждайки къде отиват парите ви всеки ден, може да се замислите за ненужните покупки, които можете би правите. Освен това премахването на тези допълнителни ежедневни покупки може да ви помогне да заделите повече пари в бъдеще.

7. Планирайте храненията си. Най-добрият начин да се справите с разхищението на храна е да търсите рецепти, за които са нужни припокриващи се съставки. Така ще имате възможност пълноценно да изразходвате запасите си преди следващото пазаруване и няма да създавате излишни хранителни отпадъци.

8. Изключете електроните си джаджи. Електрониката харчи ток дори когато не работи, затова си създайте навик да изключвате от контакта уредите, които не ползвате.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Мъж е в бара, пие и изглежда навъсен. - Какво ти е на теб? – пита барманът. - Бях женен три пъти и три пъти станах вдовец. Барманът иска да знае подробности. - Ами, първата се отрови с...
На този ден 02.01   1443 г. – Варненски кръстоносен поход: В Битката при Куновица турците са победени от кръстоносците на Владислав III и Янош Хуняди, и много турски командири,...