Австралийската централна банка запази основната си лихва

04.04.2017 | 11:10
по статията работи: econ.bg
Австралийската централна банка запази без промяна рекордно ниския си основен лихвен процент на поредното си заседание, като не даден индикации за скорошно негово повишаване
Австралийската централна банка запази основната си лихва
Снимка: БГНЕС

На днешното заседание Управителният съвет на Резервната банка на Австралия (RBA), воден от нейния нов управител Филип Лоу, взе решение да запази непроменен основния лихвен процент в рекордно историческо дъно от 1,5 на сто, оправдавайки по този начин очакванията на финансовите пазари. За последно банката намали основната си лихва с 25 базисни пункта на заседанието си през август 2016 година.

„Взимайки под внимание наличната информация, Управителният съвет прецени, че запазването на настоящата парична и лихвена политика е съвместимо с устойчивия икономически растеж и с постигането след време на заложените инфлационни цели", се посочва в изявление на банката.

„Централната банка обаче отчита, че инфлацията остава доста ниска, но очаква основната инфлация да се ускори през 2017 година над ниво от 2 на сто. Нарастването на инфлацията се очаква да бъде по-умерено, тъй като растежът на цената на работната сила остава сдържан", посочва още Австралийската централна банка.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Свободна Безмитна Зона – Бургас АД Първокласни мултифункционални складове, митническо агентиране.
Holiday Inn Sofia Добре дошли в най-новия 5-звезден хотел в София.
Holiday Inn Sofia A warm "Welcome" to Sofia's newest 5 Star hotel.
Резултати | Архив
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Женевски конвенции
  • Зимна приказка
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Между приятели: - На кого е кръстена дъщеря ви Гертруда? - На дядо си Пенчо. - ?!? - Беше герой на труда....
На този ден 22.11   1497 г. – Вашко да Гама достига нос Добра надежда. 1906 г. – На международна конференция в Берлин е възприето съгласие сигналът SOS да бъде международен при...