Американците смятат, че финансовото им състояние не се е подобрило след избирането на Тръмп

29.10.2018 | 14:20
по статията работи: econ.bg
Икономиката на САЩ продължава да се подобрява, откакто беше избран Тръмп, но икономическите подобрения през последните години не са от полза за всички, посочва Марк Хамрик, старши икономически анализатор в компанията Bankrate
Американците смятат, че финансовото им състояние не се е подобрило след избирането на Тръмп
Снимка: БГНЕС

Ново проучване в САЩ само седмица преди междинните избори за двете камари на Конгреса (на 6-и ноември) показва, че мнозинството от американците не чувстват, че финансовото им положение се е подобрило, откакто Доналд Тръмп бе избран за президент през есента на 2016 година.

Едва 38% от американците заявяват, че техните финанси са се подобрили след изборите през ноември 2016 г., сочи проучване, публикувано в края на миналата седмица от уебсайта за лични финанси Bankrate и цитирано от агенция MarketWatch. Според 17% от анкетираните тяхното финансово състояние се в влошило, докато 45% посочва, че не са настъпили промени.

Икономиката на САЩ продължава да се подобрява, откакто беше избран Тръмп, но икономическите подобрения през последните години не са от полза за всички, посочва Марк Хамрик, старши икономически анализатор в компанията Bankrate.

Становищата относно американската икономиката са разделени според политическите предпочитания. Едва 29% от демократите смятат, че икономиката е станала по-добра при управлението на Доналд Тръмп, докато 60% от републиканците считат, че е станала по-добра.

Трябва да се има предвид, че несигурността относно икономиката на САЩ разтърси в последно време доста сериозно фондовите борси на Уолстрийт, като все повече анализатори и инвеститорите се чудят дали най-накрая не приключил 9-годишния т.нар. "бичи" пазар (пазар на поскъпващи акции). Този "бичи" пазар обаче не е помогнал на всеки един американец, тъй като едва малко над половината от анкетираните (около 54%) всъщност притежават акции, които включват отделни акции, както и участие във взаимни фондове.

Според проучване на сайта за лични финанси WalletHub.com, публикувано също в края на предишната седмица, хората заявяват, че имат проблеми със заделянето на "пари "за черни дни". Почти една четвърт от анкетираните (23%) казват, че липсата на спешни спестявания е техният най-значим финансов. Около 22% пък посочват, че нямат достатъчно пенсионни спестявания, 20% се страхуват, че ще бъдат жертва на някаква измама, а 19% се притесняват, че ще загубят работата си.

Междувременно пропастта между богатите и всички останали американци изглежда се разширява. Средната работна заплата за най-печелившите американци достигна 719 хил. долара годишно през 2017-а година, нараствайки с 3,7% спрямо година по-рано и надвишавайки предишния пик от 716 000 долара годишно, достигнат точно преди последната голяма рецесия, според доклад, публикуван през миналата седмица от Института за икономическа политика (Economic Policy Institute).

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Зимна приказка
  • Женевски конвенции
Блондинка звъни на оператора си: - Извинете, не ми работи интернетът... - А вие с рутер ли сте? Кратко мълчание... - Не, сама съм!!!
На този ден 21.01   1506 г. – По нареждане на папа Юлий II е образувана армията на Ватикана – Швейцарската гвардия. 1542 г. – Английският парламент осъжда на смърт за...