Едно от лицата на софтуерната академия на "Телерик" напусна, но защо?

06.11.2013 | 16:00
по статията работи: Симеон Досев
Светлин Наков ще изгражда софтуерен университет у нас
Едно от лицата на софтуерната академия на "Телерик" напусна, но защо?

Едно от лицата на софтуерната академия на „Телерик“- Светлин Наков, който досега изпълняваше длъжността Ръководител на отдел „Технологично обучение“, напусна компанията. Това обяви вчера (5 ноември) самият Наков чрез своята Facebook страница.

Като причина за раздялата той посочва „принципни различия“ с ръководството.

Колеги, напуснах Телерик, софтуерната академия и това, което съм градил през последните 5 години по моя инициатива заради проекта "софтуерен университет", за който имахме принципни различия с ръководството на Телерик.“, се казва в статуса на Наков.

„Софтуерният университет за мен е национална кауза, която не мога да изоставя. Не мога да оставя без образование десетки хиляди млади хора. Ще направя софтуерния университет! Ще давам качествено образование безплатно. Ще давам професия и работа на хиляди млади хора".

В своя блог Светлин Наков разяснява, че интересът към проекта за софтуерен университет е огромен, като само за един ден от вчера (5 ноември) до днес (6 ноември) са се регистрирали 1500 души, които искат да учат, а други 250 са изявили желание за безвъзмездна помощ.

Наков допълва, че проектът е планиран да стартира през 2014 г., а софтуерният университет ще си партнира с цялата софтуерна индустрия, като по този начин за първи път образованието и работодателите ще се срещат на практика.

От своя страна „Телерик“ АД в съобщение до медиите обяви, че стартира нова визия за „Академията на Телерик“. Тя включва разширяване на фокуса й от стриктно образователна програма в България към инициатива за развитие на ИТ общността както в страната, така и в Европа.

От „Телерик“ допълват, че за ръководството на софтуерната академия ще продължи да отговаря Бойко Яръмов, съосновател на компанията и главен директор „Процеси“.

"Академията на Телерик" е една от най-добрите възможности за обучение на ИТ специалисти в България. По данни на компанията 95% от нейните възпитаници са намерили реализация в сферата, като две трети от тях са започнали нова работа само в рамките на месец след края на обучението си.

Тази статия ви хареса? Следете всичко най-интересно от Econ.bg и във
Оцени статията:
5.00/1
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Женевски конвенции
  • Зимна приказка
  • Зимна приказка
Срещат се двама приятели. Единият пита: - Какво ще правиш в събота? - Ще ходим със сина ми в парка да пускаме хвърчило дракон да лети! А ти? - И аз имам подобна програма - ще изпращам тъщата на...
На този ден 16.12   955 г. – Започва понтификатът на папа Йоан XII. 1653 г. – Оливър Кромуел става лорд-протектор на Англия, Шотландия и Ирландия. 1740 г. – Избухва Войната...