Понеделник
Първият ден на новата седмица започна с данните за продажбите на дребно в Япония. Ръстът им възлезе на 1.8% и превиши средните очаквания на анализаторите за повишение с 1.6%.
Данни за продажбите на дребно, ще бъдат оповестени и от Норвегия рано тази сутрин.
Половин час преди обяд, ще бъдат изнесени ключови данни от Великобритания, свързани с паричното предлагане М4, нетните потребителски кредити и ипотечните кредити в страната.
Важни данни ще бъдат изнесени точно по обяд и за еврозоната. Те ще са свързани с икономическото и потребителското доверието, доверието в сектора на услугите и индустриалното доверие, както и бизнес климата.
Час след обяд, реалност ще станат и резултатите относно бизнес доверието в Испания. Данни за прогнозната инфлация в Германия, ще бъдат изнесени в 15:00 часа.
Единствените резултати от САЩ, ще дойдат по направление на планираните продажби на готови жилища.
Вторник
Вторият ден от седмицата ще стартира с данните за разрешителните за строеж в Нова Зеландия. Те ще бъдат последвани от потребителското доверие на Gfk за Великобритания.
Ключови данни, ще станат реалност и от Япония, свързани с равнището на безработица, потребителските разходи на домакинствата и прогнозното индустриално производство за юни.
Следват резултатите за бизнес доверието в Нова Зеландия, както и индекса на бизнес активността в производствения сектор в Китай.
Рано сутринта, ще видим още серия от данни за Австралия – разрешителните за строеж и заемите в частния сектор.
Най-важно за деня обаче, ще е решението на японската централна банка относно лихвите, след края на двудневната й среща. Лихвите не се очаква да бъдат променени, но пък инвеститорите очакват повече яснота, във връзка със спекулациите за промяна на политиката на централната банка на страната.
От Япония, ще станат още реалност данните за поръчките в строителния сектор и началното жилищно строителство.
Първите данни от Европа ще дойдат от Германия и ще са свързани с продажбите на дребно. Следват прогнозни данни за ръста на БВП на Испания и нивото на безработицата в Германия, както и промяна на броя на заетите в най-голямата световна икономика.
Точно по обяд, от еврозоната ще бъдат оповестени данните за прогнозния ръст на БВП и равнището на безработица в страната.
Инвеститорите ще следят още данните за инфлацията и прогнозния ръст в Италия.
Час преди старта на борсовата търговия в Северна Америка, от Канада ще станат реалност данните за ръста на БВП на страната, както и индекса на цените на суровините и индустриалната продукция.
По същото време от САЩ, ще бъдат оповестени резултатите за личните доходи и разходи, дефлатора на потребителските разходи, доклада от Червената книга и индекса на потребителското доверие.
Сряда
Третият ден от седмицата ще стартира с резултатите за индекса на бизнес активността в производствения сектор в Австралия. Следват ключовите данни за Нова Зеландия, свързани с равнището на безработица и промяна в броя на заетите.
Инвеститорите ще следят още данните за индекса на цените на жилища във Великобритания на Nationwide.
Като цяло, през денят ще доминират резултатите за бизнес активността в производствения сектор. Такива ще бъдат изнесени за – Швеция, Русия, Норвегия, Турция, Полша, Унгария, Испания, Италия, Франция, Германия, Великобритания, еврозоната.
Други новини обаче, ще привлекат в най-голяма степен вниманието на инвеститорите и те ще са свързани със САЩ. На първо място, това ще са резултатите за промяната в броя на заетите в частния сектор. И на второ – но с по-голяма тежест, решението на Фед относно лихвите.
Лихвите не се очаква да бъдат повишени от текущото им ниво при 2%, но се очакват напътствия от страна на резерва, относно бъдещата политика.
Инвеститорите ще следят още данните за запасите на петрол и петролните продукти в САЩ, както и за продажбите на превозни средства в най-голямата световна икономика.
Четвъртък
Предпоследният ден на седмицата, ще започне с резултатите за паричната база в Япония и търговския баланс в Австралия.
Първите по-съществени резултати от Европа, ще дойдат от Испания и ще са свързани с промяна в броя на безработните.
Инвеститорите ще следят още индекса на бизнес активността в строителния сектор във Великобритания, както и индекса на производствените цени в еврозоната.
Най-важното решение за деня - ще е това на английската централна банка относно лихвите в страната. Те се очаква да бъдат запазени без промяна – при ниво от 0.5% на годишна база.
Решения относно лихвите, през деня, ще вземат още централните банки на Чехия и Мексико по-късно.
От САЩ ще липсват по-важни икономически данни.
Петък
Последният ден от седмицата ще е изключително наситен на ключови резултати. Разбира се, най-важните от тях ще са свързани с тези за заетостта и безработицата в най-голямата световна икономика. Средните очаквания са за 210 000 нови работни места.
Освен това обаче, инвеститорите ще следят и за средното почасово заплащане на работещите, като индикация за ръста на инфлацията.
Иначе, първите данни ще дойдат от Австралия и ще са свързани с продажбите на дребно и индекса на бизнес активността за сектора на услугите. Същите резултати, ще бъдат изнесени по-късно и за Испания, Италия, Франция, Германия и еврозоната.
Данни за инфлацията, ще видим от Швейцария, а за индустриалното производство в Италия и потребителското доверие в Испания – час преди обед.
Точно по обяд, от еврозоната и Италия, реалност ще станат данните за продажбите на дребно.
От Мексико, ще бъдат оповестени резултатите за потребителското доверие.