Лиляна Павлова ще бъде новият министър на регионалното развитие, след като досегашният титуляр Росен Плевнелиев депозира оставката си заради президентската предизборна кампания.
Павлова бе представена от премиера Бойко Борисов, който я определи като „човек с много добра репутация". "Лиляна Павлова е много добре подготвена, с необходимите качества, естествено се вдига на следващо стъпало", заяви министър-председателят, цитиран от Агенция "Фокус".
"Нито за минута това министерство не трябва да забуксува, а трябва да има титуляр", заяви Борисов. Според него Брюксел трябва да е спокоен с приемствеността.
Досега Павлова беше заместник-министър, който отговаряше за Оперативна програма "Регионално развитие".
С номинирания за президент Росен Плевнелиев, премиерът е разговарял дълго за това как трябва да продължи работата в министерството. Разговорът с Павлова министър-председателят е провел "завчера". Лиляна Павлова ще трябва да предложи 7-8 имена, от които ще бъде избран заместник-министърът, който ще заеме нейния досегашен пост.
"Министърът на правосъдието Маргарита Попова, която е номинира за вицепрезидент, излиза в отпуск, защото има да си довърши още няколко ангажимента", каза премиерът.
Докато Попова е в отпуск, тя ще бъде заместена от някой от настоящите си заместници.
"Крадецът винаги казва - дръжте крадеца", така Борисов коментира думи на Ахмед Доган, че очаква фалшификация на изборите.
Лиляна Павлова е родена на 6.12.1977 г. По образование е доктор по икономика. Завършва магистърска степен "Публична администрация и европейска интеграция" във Варненския свободен университет "Черноризец Храбър"
От 6 август 2009 г. е заместник-министър на регионалното развитие и благоустройството с ресор: Главна дирекция "Програмиране на регионалното развитие", Главна дирекция "Управление на териториалното сътрудничество", Дирекция "Европейски инфраструктурни проекти".
Професионалната й визитка още показва, че е била началник отдел в дирекция "Национален фонд" в Министерството на финансите (2002 - 2009 г.); експерт в дирекция "Национален фонд" в същото министерство; експерт в Координационно звено по ИСПА в МРРБ (1999 - 2002 г.); експерт по международни проекти, Институт за следдипломна квалификация към УНСС (1999 г.). Владее е английски, руски език.