Изборът на управител на БНБ влиза като точка първа в петък в пленарната зала. Това показва проектопрограмата за работа на парламента за седмицата, публикувана на интернет сайта на Народното събрание.
Единият от кандидатите - Андрей Гюров от ПГ "Продължаваме Промяната" обяви, че се оттегля. От "Има такъв народ" заявиха, че няма да оттеглят техния претендент за поста Любомир Каримански, председател на комисия по бюджет и финанси в НС. И днес от групата на ИТН потвърдиха пред журналисти в парламента, че няма промяна в позицията им.
Проектопрограмата включва също второто четене на промените в Закона за съдебната власт (първа точка в четвъртък), с които се закриват специализираните съдилища и прокуратура.
В проектопрограмата е и второто четене на промените в Закона за здравето, свързани с края на извънредната епидемична обстановка и възможността за прилагане на мерки след нея. В проекта е също второто гласуване на изменения в Закона за здравното осигуряване, отнасящи се до предоставяне на здравни грижи на лицата, получили временна закрила.
Предвижда се Народното събрание да обсъди на първо четене и промени в Закона за данък върху добавената стойност, внесени от ПГ на "Възраждане", както и промени в Закона за енергията от възобновяеми източници на Владимир Табутов от ПГ на "Продължаваме Промяната" и група народни представители.
В проектопрограмата е и Законопроект за ратифициране на Писмо за оферта и приемане BU-B-UCH Радио-комуникационно оборудване (Letter of Offer and Acceptance (LOA) BU-B-UCH Radio Communications Equipment).
Предвидени са и първите четения на изменения в Закона за българските лични документи и на Законопроект за българския език.
Точка втора за четвъртък е предвиден проект на решение за предприемане на действия във връзка с констатирана опасност от настъпване на невъзможност за Агенция "Пътна инфраструктура" за осъществяване на дейностите по поддържане на републиканската пътна мрежа. В петък ще се състои и редовният парламентарен контрол.
Днес на срещна с представители на Сдружението на малки и средни превозвачи премиерът Кирил Петков каза, че предлагат над 600 млн. лв., което е около 50 на сто от дължимите пари, да са се платят веднага на фирмите, след санкция на парламента.