Полски сенатор поиска Гданск, Гдиния и Шчечин в замяна на Лисабонския договор

02.10.2008 | 12:56
по статията работи: econ.bg
Според Кшищоф Заремба зад спънките от страна на Брюксел по въпроса с корабостроителниците стоят германски конкуренти в бранша от Рощок
Полски сенатор поиска Гданск, Гдиния и Шчечин в замяна на Лисабонския договор

Полският сенатор Кшищоф Заремба атакува ЕС като заяви, че Полша не бива да ратифицира Лисабонския договор, ако Брюксел принуди страната за затвори корабостроителниците си в Гданск, Гдиния и Шчечин.

"Ако лобисти от Франция и Германия стоят зад евентуалното решение на Брюксел да затворим корабостроителниците, трябва да забавим процеса на ратификация. Третират ни като боклук. Щом е така, Европа ще почака за договора си", каза Заремба. Той ще представи предложенията си по въпроса по време на следващата среща на Комитета по външните отношения към полския Сенат.

Според Заремба зад спънките от страна на Брюксел по въпроса с корабостроителниците стоят германски конкуренти в бранша от Рощок. Те се надяват да спечелят редица контракти от затварянето на полските корабостроителници.

Полският парламент вече ратифицира Лисабонския договор, но президентът на страната Лех Качински все още не е сложил подписа си под документа. Той счита, че договорът е невалиден докато Ейре не го одобри.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Женевски конвенции
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
Събеседване: - Защо искате да работите при нас? - Аз съм счетоводител, с 20 години стаж, както и голям опит! - Колко преви 2+2? - А колко трябва да прави? - Кога ви е удобно да започнете?
На този ден 30.12   1699 г. – С указ на цар Петър I в Русия е въведено летоброенето от Рождество Христово. 1703 г. – При земетресение в Токио загиват около 37 хил. души. 1853 г....