САЩ със 300 млрд. долара загуба от кражба на интелектуална собственост

23.05.2013 | 18:00
по статията работи: Александър Димитров
Троицата на кражбата според американски доклад са Китай, Русия и Индия
САЩ със 300 млрд. долара загуба от кражба на интелектуална собственост

Кражбата на интелектуална собственост коства на САЩ близо 300 милиарда долара годишно, сочи доклад. Документът определя положението като „безпрецедентно“ и изтъква, че главен виновник за това е Китай с 50 до 80% от осъществените кражби, съобщава „Би Би Си“.

Анализът е изготвен от бивши кадри по високите политически етажи на САЩ. Любопитното е, че той идва броени дни преди срещата на високо равнище между президентите на САЩ и Китай. Двамата държавни глави ще водят преговори на 7 и 8 юни и е твърде вероятно да се повдигне въпросът за китайския кибер-шпионаж, в който са обвинени китайските власти.

По-рано през този месец Пентагонът за пръв път директно атакува китайското правителство. По думите на военните, азиатците са атакували правителствени компютри като част от кибер-шпионска своя кампания. Целта ѝ е събирането на информация относно дипломатическия, икономическия и военния сектор на САЩ.

Пекин отрече доклада и го определи като „неподплатен с факти“. От там допълниха, че той е символен за американската „недоверчивост“.

Докладът уточнява, че кражбата на интелектуална собственост коства на САЩ хиляди работни места и пречи на иновационното развитие. Освен Китай, други нечестни играчи според анализа са и Русия и Индия.

Оцени статията:
5.00/1
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Зимна приказка
  • Женевски конвенции
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
Между приятели: - На кого е кръстена дъщеря ви Гертруда? - На дядо си Пенчо. - ?!? - Беше герой на труда....
На този ден 28.01   1644 г. – Френският актьор Жан Поклен за първи път се подписва с псевдонима Молиер. 1687 г. – В Япония с императорски указ се забранява убиването на диви...