Синдикати били против готвени промени в Кодекса на труда

10.06.2013 | 17:35
по статията работи: Ивелина Георгиева
Собствениците на фирми ще се разплащат с работниците си, когато си поискат, смятат от КТ "Покрепа"
Синдикати били против готвени промени в Кодекса на труда

Собствениците на фирми ще се разплащат с работниците си, когато им е възможно и когато си поискат. Според заместник-председателя на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов се готвели промени в Кодекса на труда, които сериозно ще накърнят правата на трудещите се, информира iNews.bg.

Измененията щели да дадат възможност шефовете да привикват на работа работниците 7 дни в седмицата и за по 24 часа. Също така бизнесмените щели да имат правото да плащат заплати, когато пожелаят.

От КТ "Подкрепа" няма да дебатират върху идеи за обгрижване на бизнеса за сметка на работниците и служителите. "Ние няма да участваме в никакви разговори и преговори, с когото и да било, свързани с допълнително отнемане на права на хората", заяви Димитър Манолов. Синдикалистът бе категоричен, че това няма да стане и има теми, които за профсъюза са недопустими.

Той посочи, че КТ "Подкрепа" ще бъде лоялен партньор на кабинета "Орешарски", но ще отстоява своите принципи, които представлява.

Манолов поясни, че синдикатите ще участват в създаването на надзорни органи за комисиите, които защитават обществения интерес като ДКЕВР, Комисията за защита на конкуренцията (КЗК), Комисията за защита на потребителите. Той настоя пред премиера възможно най-скоро да бъде свикан Националния съвет за тристранно сътрудничество и заяви, че правителството е направило всичко възможно скоро той да се събере.

За да има ясна визия и производителност за бизнес средата, а оттам и работни места, трябва да има сигурност на цената на еленергията и прогнозируемост за нейното нарастване във времето напред за индустрията, каза президентът на КНСБ Пламен Димитров.

Той поясни, че всички големи работодатели, с който разговарят от КНСБ, настояват за тази сигурност и мярка.

Като втора мярка по важност Димитров посочи контрола върху регулаторите и необходимостта от обществен надзорен контрол, който да гарантира тяхната прозрачност. Сред обсъжданите теми е била и тази за Закона за обществените поръчки.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Зимна приказка
  • Женевски конвенции
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Мъж е в бара, пие и изглежда навъсен. - Какво ти е на теб? – пита барманът. - Бях женен три пъти и три пъти станах вдовец. Барманът иска да знае подробности. - Ами, първата се отрови с...
На този ден 17.12   546 г. – Крал Тотила завладява Рим. 1538 г. – Папа Павел III отлъчва от църквата английския крал Хенри VIII. 1777 г. – Франция първа признава...