Стартира кампания за набиране на индивидуални семейни спонсори на SOS Детски селища България

27.02.2008 | 15:29
по статията работи: Петър Чернев
Организацията планира да открие две селища от нов тип в следващите 10 години
Стартира кампания за набиране на индивидуални семейни спонсори на SOS Детски селища България

Днес беше даден старт на националната кампания за набиране на индивидуални семейни спонсори на SOS Детски селища България. Формуляри за дарения ще бъдат качени на сайта на организацията – sosbg.org, и ще могат да се изтеглят в периода от 1 март до края на месеца. Кампанията ще обхване две SOS детски семейства - SOS семейството на Пенка Стоянова от дома в с. Дрен и SOS семейството на Валентина Стоянова от дома в Трявна. Те се състоят от по  6 деца.

"Физическите лица, желаещи да станат индивидуални спонсори, ще могат да се регистрират на сайта, посредством форма, която в момента се тества". Това каза днес по време на представянето на инициативата Соня Точева, директор на отдел "Връзки с обществеността и набиране на средства" на организацията. Регистрацията може да стане също и посредством изпращане на заявка на пощенския адрес на организацията - 1618 София, ул. "Паскал Тодоров" 8 А, или посредством изпращане на заявка по факс на номер 02/ 818-49-30. Специално за кампанията от SOS Детски селища са открили и имейл адрес, на който може да бъде извършвана регистрация: sponsor@sosbg.org .

Информацията, нужна при регистрация, е: трите имена, адрес, телефон и имейл за контакт, кое SOS семейство ще бъде финансирано, както и размер на месечната вноска. Минималният й размер е 10 лв.

Кампанията ще бъде промотирана с клип по телевизията, както и със спот по радиото. Те ще бъдат озвучени от актрисата Силвия Лулчева, която е потвърдила, че ще стане SOS семеен спонсор.


На снимката: (отляво надясно): Соня Точева, директор на отдел "Връзки с обществеността и набиране на средства" на SOS Детски Селища България, Пламен Стоянов, национален директор на SOS Детски селища България, Пенка Стоянова, SOS майка


По всяко време дарителят може да реши да се откаже от поетия ангажимент и да прекъсне издръжката, без да посочва конкретните причини, които са го накарали да вземе това решение, уточни Точева.

В резултат на проведената през изминалата година подобна кампания са били набрани първите 300 индивидуални семейни спонсори. Те подкрепят с редовни месечни вноски две SOS семейства – 1 от дома в Трявна и 1 от дома в Дрен, състоящи се от по 7 деца. Сумите, отпуснати от тези спонсори, са достатъчни за покриването на месечните нужди на тези деца, които са в размер на около 1500 лв., съобщи още днес Точева.

Извън индивидуалните спонсори, "Мобилтел" финансира още едно семейство от дома в Трявна, поемайки месечната му издръжка.

Индивидуалните спонсори получават периодична информация за развитието на децата в семейството. По този начин се изгражда силна връзка между спонсора и семейството, което той финансира. Този процес се подсилва от поканите, които спонсорите получават за отбелязване на празници в селището, обясни днес Пламен Стоянов, национален директор на SOS Детски селища България.

SOS Детски селища България планира да открие още две селища в следващите 10 години. Те ще са коренно различни от вече съществуващите в България и ще се приближават по вид до селищата в Берлин и Виена, които са интегрирани в градовете, допълни Точева.


Към днешна дата в системата на SOS Детски селища България се отглеждат 213 деца и юноши.

Досега организацията е изградила 2 детски селища у нас (1 в Трявна, изградено през 1993 г., в което живеят 12 SOS семейства, и 1 в Дрен, в което живеят 13 SOS семейства, изградено през 1995 г.), както и 4 младежки домове (2 от тях в София и 2 във Велико Търново).

От началото на 2007 г. организацията работи по социална програма, насочена към подкрепа на семействата и превенция на изоставяне на децата в риск. Тези проекти се развиват в София, Божурище, Трявна и Габрово.

Моделът SOS Детски селища се основава на четири основни принципа: SOS майката, SOS братята и сестрите, SOS семейната къща и SOS детското селище.

SOS детското селище. Всяко селище се състои от 12 до 15 семейни къщи, които са построени близко една до друга, но в същото време са сравнително автономни. Във всяка къща една SOS майка се грижи за 6-7 деца, които са й поверени за 24-часово отглеждане и възпитание. Децата остават в детското селище до 14-15 годишна възраст.

SOS майката играе ролята на глава на семейството. Тя получава в началото на всеки месец определено сума пари за домакинство, които се разпределят за храна, облекла, обувки, учебни пособия, перилни и почистващи препарати и други. В края на месеца тя отчита сумата, която е получила, което е повод за получаването на следващата сума за следващия месец.

Подробна информация за SOS Детски селища България ще откриете тук.


Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Зимна приказка
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Женевски конвенции
  • Най-старата коневъдна ферма в света
-  Тате, защо Земята се върти? -  Как така се върти, бе! Да не си ми изпил ракията?
На този ден 26.11   1335 г. – Провежда се първата среща на Вишеградската тройка – между кралете на Полша, Унгария и Чехия, на която се формира Антихабсбургски съюз. 1394 г....