Сърбите сред най-бедните на Балканите, словенците са най-добре

04.05.2011 | 10:49
по статията работи:
Според изданието и в бившите страни от социалистическия блок, които вече са част от Европейския съюз, положението "не било розово"
Сърбите сред най-бедните на Балканите, словенците са най-добре

Гражданите на Сърбия са сред най-бедните на територията на бивша Югославия. Средната заплата в Сърбия възлиза на 357 евро, съобщава белградският вестник "Дневник", цитиран от БГНЕС.

Най-високи заплати получават в Словения, където според последните статистически данни, средната заплата възлиза на около 1000 евро. В Хърватия средната заплата възлиза на 736 евро, а в Черна гора 518 евро. В Босна и Херцеговина средната заплата е около 400 евро, а в Република Македония 330.

Според изданието и в бившите страни от социалистическия блок, които вече са част от Европейския съюз, положението "не било розово". "В Унгария заплатите са както в Хърватия, а в България като тези в Сърбия", пише още белградският вестник и пояснява: Членството в ЕС на тези държави подсигури работа - заплатите на българите са както тези в Сърбия, но там безработицата е два пъти по-малка от тази в Сърбия. Това означава, че страната се развива, докато Сърбия продължава да се лута в "безизходицата на прехода", пише още вестникът.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
ММС Инк. ЕООД Официален дистрибутор на Daikin-Япония. Лидер в производството на климатична техника.
Венто - К ООД Проектиране, изграждане, монтаж и продажба на вентилационни и климатични системи.
РАЙС ЕООД Търговия и сервиз на офис техника.
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Женевски конвенции
Когато разбрали, че бързият влак от София до Бургас пътува 8 часа, китайците били истински впечатлени от размерите на България...
На този ден 22.11   1497 г. – Вашко да Гама достига нос Добра надежда. 1906 г. – На международна конференция в Берлин е възприето съгласие сигналът SOS да бъде международен при...