Фалшивият мед също кристализира

16.08.2011 | 09:15
по статията работи:
Боров мед не съществува, коментира председателят на Асоциацията на фирмите преработватели и търговци на пчелен мед
Фалшивият мед също кристализира

Истинският мед не може да бъде разпознат само по външен вид. Това съобщи в съвместния сутрешен блок на Дарик и БНТ "Денят започва с Витамин" Драгомир Драганов, председател на Асоциацията на фирмите преработватели и търговци на пчелен мед. По думите му разбиранията, че чистият мед кристализира, а фалшивият - не, са напълно погрешни.

Малко истински пчелари твърдят това. По-скоро други познавачи казват, че е познаваем така медът. Абсолютно невъзможно е. Само отявленият фалшификат, който примерно е само глюкоза, той може да се разпознае, но твърденията, че само истинският мед кристализира това не е истина, категоричен бе Драганов.

Тази сутрин беше развенчан митът за боровия мед. Според експерта това, което се продава с тази формулировка, си е сладко, информира Dariknews.bg.

Запитан дали и при меда важи тенденцията за покачване на цената на продукта, както при какаото и шоколадът, който е покачил цента си за година с 30-40%, Драганов отговори, че при меда се наблюдават относително стабилни цени през последните 1-2 години. В допълнение беше обяснено, че те са щели да се увеличат, ако не е бил натискът на южноамериканските държави, които са основни производители.

 

 

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Женевски конвенции
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Лекарят ми предписа 2 литра вода на ден. Сметнах я в кубчета лед и ми излезе 14 уискита...
На този ден 31.01   1862 г. – Американският астроном Алвън Кларк първи наблюдава бледо бяло джудже, компаньон на най-ярката звезда на небосклона – Сириус. 1878 г. – По време...