Френските тютюнопроизводители страдат от спада на евросубсидиите

09.12.2010 | 14:26
по статията работи:
Във Франция има около 2500 тютюнопроизводители, но общо в тютюневата промишленост са заети около 10 000 души
Френските тютюнопроизводители страдат от спада на евросубсидиите

С подготвяните сериозни промени в противоречивата Обща земеделска политика едни от големите губещи може да са тютюнопроизводителите, съобщава БГНЕС.

Реформите означават, че от новата година френските производители ще загубят субсидии за милиони евро, които според мнозина единствено им помагат да се задържат над водата. Заради намаляващия брой пушачи френската тютюнева промишленост може да западне, ако правителството не предприеме мерки.

"Европейските субсидии бяха спрени. Цената на тютюна ще намалее до 1 евро за килограм, така че вече няма да е целесъобразно да продължим да произвеждаме тютюн", заяви тютюнопроизводител. Във Франция има около 2500 тютюнопроизводители, но общо в тютюневата промишленост са заети около 10 000 души.

Всичко сега е в ръцете на правителството. По данни на синдикатите индустрията ще загуби 15 милиона евро заради спрените субсидии или по пет евроцента на пакет цигари. Според тях последното повишаване на акциза на цигарите във Франция с 6% ще донесе на френската държава 700 милиона евро.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Зимна приказка
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Срещат се двама приятели. Единият пита: - Какво ще правиш в събота? - Ще ходим със сина ми в парка да пускаме хвърчило дракон да лети! А ти? - И аз имам подобна програма - ще изпращам тъщата на...
На този ден 20.12   1604 г. – отпечатан е първият екземпляр на книгата Дон Кихот от Мигел де Сервантес – първия бестселър в историята, пуснат в продажба на 16 януари 1605. 1699 г....