ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 136 ОТ 5 ЮНИ 2006 Г. ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ПРАВИЛНИКА ЗА ОРГАНИЗАЦИЯТА И ДЕЙНОСТТА НА НАЦИОНАЛНИЯ СЪВЕТ ПО НАРКОТИЧНИТЕ ВЕЩЕСТВА, ПРИЕТ С ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 10 НА МИНИСТЕРСКИЯ СЪВЕТ ОТ 2001 Г. (ДВ, БР. 8 ОТ 2001 Г.)

ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 136 ОТ 5 ЮНИ 2006 Г. ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ПРАВИЛНИКА ЗА ОРГАНИЗАЦИЯТА И ДЕЙНОСТТА НА НАЦИОНАЛНИЯ СЪВЕТ ПО НАРКОТИЧНИТЕ ВЕЩЕСТВА, ПРИЕТ С ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 10 НА МИНИСТЕРСКИЯ СЪВЕТ ОТ 2001 Г. (ДВ, БР. 8 ОТ 2001 Г.)

Обн. ДВ. бр. от 16 Юни 2006г.
МИНИСТЕРСКИЯТ СЪВЕТ
ПОСТАНОВИ:
§ 1. В се изменя така:
"12. председателят на Държавната агенция за младежта и спорта."
§ 2. Раздел IV се изменя така:
"Раздел IV
Съвети по наркотичните вещества
Чл. 15.
(2) Областният съвет по наркотичните вещества е колективен орган, който се състои от председател, секретар и членове.
(3) Председателят, секретарят и членовете на областния съвет по наркотичните вещества се определят с решение на общинския съвет.
(4) В зависимост от въпросите, включени в дневния ред, в заседанията на съвета могат да участват и председатели на общинските съвети по наркотичните вещества по чл. 23 в общините от съответната област, както и представители на неправителствени и други организации.
Чл. 16.
(2) При отсъствие на председателя на съвета неговите функции се изпълняват от определен от него заместник.
Чл. 17.
(2) Заседанията на съвета се свикват от неговия председател.
(3) Съветът може да проведе извънредно заседание по инициатива на всеки от членовете му.
(4) Всяко заседание се провежда по дневен ред, изготвен от секретаря, който се изпраща на членовете на съвета най-малко 3 дни преди заседанието.
Чл. 18.
Чл. 19.
(2) По предложение на всеки от членовете му съветът може да реши по конкретен въпрос да се проведе тайно гласуване.
Чл. 20.
Чл. 21.
1. разработват, осигуряват и координират изпълнението на общинските програми за борба срещу злоупотребата с наркотични вещества в общините, чиито административни центрове са административни центрове на области;
2. създават превантивни информационни центрове като звена на общинско равнище;
3. предлагат чрез кмета на съответната община проекта на бюджет за осигуряване на средства за провеждане на общинската политика в тази област.
(2) При осъществяване на своите функции областните съвети по наркотичните вещества си сътрудничат и обменят информация с други институции и организации.
(3) Областните съвети по наркотичните вещества се финансират със средства от държавния бюджет чрез общинските бюджети.
Чл. 22.
(2) В края на всяка година областните съвети по наркотичните вещества отчитат дейността си пред Националния съвет по наркотичните вещества и пред общинския съвет.
Чл. 23.
Чл. 24.
Чл. 25.
(2) Превантивните информационни центрове подпомагат областните съвети по наркотичните вещества при изготвянето и предоставянето на информация във връзка с дейността им по чл. 21, ал. 1 до Националния съвет по наркотичните вещества.
(3) При изпълнение на националната политика превантивните информационни центрове се ръководят методически от Националния съвет по наркотичните вещества чрез Националния център по наркомании към Министерството на здравеопазването.
(4) При изпълнение на програмите по чл. 21, ал. 1, т. 1 за борба срещу злоупотребата с наркотични вещества превантивните информационни центрове се ръководят и контролират от областните съвети по наркотичните вещества."
§ 3. Общинските съвети по наркотичните вещества в общините, чиито административни центрове са административни центрове на области, продължават да осъществяват дейността си и се преименуват в областни съвети по наркотичните вещества.
§ 4. В срок 6 месеца от влизането в сила на правилника областните съвети по наркотичните вещества привеждат своята структура в съответствие с изискванията на правилника.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив