Натискът върху долара отново се върна в сряда, тъй като се увеличават опасения, че търговската война между Китай и САЩ ще продължи и ще нанесе сериозен щети върху икономическия растеж, което доведе до поредния спад на доходността на американските държавни облигации.
Индексът на долара спрямо кошницата от шестте основни основни валути спадна слабо до 98.013 пункта, след като е понижи с 0.1% в края на търговията във вторник.
Тази седмица зелената валута започна седмицата с повишение, тъй като доходността на държавните облигации на САЩ отскочиха от многогодишните ниски нива, след като президентът на САЩ Доналд Тръмп смекчи тона си срещу Китай и прогнозира, че двете страни ще успеят да постигнат търговска сделка.
Доларът отстъпва на йената до 105.680 йени за един долар, след като загуби 0.35 процента за една нощ, но все пак се отдалечи от осеммесечния минимум от 104.460 йени, достигнат в понеделник.
Общата европейска валута е стабилна спрямо зелените пари до 1.1091 долара, след като поскъпна с 0.1% във вторник, когато успя да възстанови част от загубите през деня с надеждата, че ще бъдат избегнати предсрочни избори в Италия.
Британският паунд се търгува близо до едномесечен връх от 1.2310 долара. Повишението на британската валута започна във вторник, след като лидерът на опозиционната Британската лейбъристка партия Джеръми Корбин заяви, че ще направи всичко необходимо, за да предотврати излизането на Великобритания от Европейския съюз без споразумение за развод.
Австралийският долар се търгува почти без промяна на ниво от 0.6751 доара, след като загуби 0.4% във вторник, когато като заместник-управителят на Резервната банка на Австралия (RBA) Гай Дебел заяви, че отслабването на вътрешната валута подкрепя икономиката и по-нататъшните спадове ще бъдат от полза.