Успешните хора не си поплюват, когато става въпрос за работните им места. За тях мястото (било то стандартно бюро или табуретка на плажа) трябва да е място, на което трябва да си продуктивен, да се чувстваш във форма и да ти е удобно в продължение на много часове ден след ден.
Този ефект различните хора постигат по различни начини – било то с по-специален дизайн на мебелите в помещението, било то с подходящите аксесоари и украса или дори с бутилка уиски, която се пази са спешни случаи...
Ето някои от местата, на които професионалисти от различни сфери постигат успехите си.
1. Ариана Хъфингтън – главен редактор на Huffington Post. В него редакторът на популярното американско издание залага на прозрачните стени, през които се вижда какво се случва в редакцията, както и на книгите, които изпълват рафтовете.
2. Хърб Гринбърг – журналист от американската телевизия CNBC. Бюрото му е разположено в средата на нюзрума, където по думите на самия Гринбърг винаги е напечено и моментът никога не е подходщящ за добра концентрация. За това допринасят и четирите монитора и единият телевизор, които журналистът непрекъснато следи.
3. Томас Буун Пикенс (T.Boone Pickens) – американски бизнес магнат и финансист, основател на инвестиционните дружества BP Capital и TBP Investments Management. По думите му (а и както може да се види) претрупаното му класическо бюро не се е променило от 80-те години насам. Една от малкото новости е Блумбърг – терминалът зад гърба на Пикенс, на който той следи акциите си.
4. Ричард Брансън – британски милиардер и основател на Virgin Group. Работното място на Брансън би се харесало на мнозина. Много от бизнес срещите на магната протичат директно на шезлонги на плажа на притежавания от Брансън остров Некър (Necker island), част от Британски Вирджински острови. Tам сътрудниците му похапват и пият чай, докато си приказват по бизнес теми. Много от добрите идеи в различните бизнеси на групата се раждат именно на острова с великолепна гледка към топлия океан на Карибите, твърди милиардерът.
5. Джеф Вайнър – изпълнителен директор на LinkedIn. Шефът на най-голямата професионална социална мрежа в света твърди, че обича да провежда срещите си лице в лице с бизнес партньорите си, докато се разхожда по велосипедната алея край брега на океана. Самата алея е в непосредствена близост до централния офис на компанията в Маутин Вю, Калифорния.
6. Дан Ариели – писател и професор по психология в Университета „Дюк“. Офисът на Ариели е повече от нестандартен, тъй като в него, както твърди собственик му, трябва да има елементи на изненада. Там можем да открием инструмент за масаж на гърба, класически терапевтичен стол, вдъхновен от Фройд, на който можеш да си подремнеш, както и висящ стол, който прави дългите телефонни разговори по-поносими.
7. Питър Губер – съпритежател на бейзболния клуб L.A. Dodgers. В него мястото на бюрото е заето от кръгла маса с еднакви столове около нея. В центъра на масата е разположена колекция от всякакви свързани с бейзболния отбор джунджурии, събирани през годините, а до стените са изправени шкафове, които са претъпкани с купи и отличия. Идеята е когато служител влезе в офиса на Губер, да не усеща напрежението (и контрола), породен от йерархията и да се запознае в различните бизнеси на компанията.
8. Джеймс Цитрин – старши директор в щатската консултантската компания Spencer Stuard. В кабинета на Цитрин шефският стол е заменен с бягаща пътечка, по която да се раздвижва, докато си върши работата. Перфектният начин за поддържане на формата и борба с обездвижването, докато е в офиса.
9. Бети Лиу, водеща по Bloomberg TV. Поредното бюро без стол, което в случая е разположено директно пред телевизионните камери. На него, разбира се, откриваме и Блумбърг-терминал, от който водещата следи случващото се във финансовия свят.
10. Джон Абел – автор на технологична рубрика в агенция Reuters. На работното си място Абел залага максималното удобство и позитивното излъчване. Последното е гарантирано от гледката през прозореца му към гората (което все пак е приемлива алтернатива на гледката към океана).
Снимка: LinkedIn
Тази статия ви хареса? Присъединете се към Еcon.bg и във
Facebook, за да следите всичко най-интересно за икономиката, предприемачеството, кариерата, личните финанси, политиката и
обществото!