Култура
Някои хора твърдят, че имиграцията е нещо лошо, защото не е „британска“ и руши „британското“. Много е трудно да се достигне научно до нещо, което е базирано върху определени субективни интерпретации на недоуточнен термин.
Имигрантите са част от британската култура от хилядолетия. Ако хората искат да пътуват към други страни и да изследват ресурсите им, те вероятно са взели идеите от Британската империя. Най-иконичният британкси химн, известен като „Йерусалим“, е искрено честване на възможността човек от Близкия Изток да посети страната и да се установи.
Уилям Шекспир
Живот
Могат да се чуят и неща от рода на това, че имиграцията е срещу британския начин на живот. Какво означава това в действителност? Казвайки това, животът на никого не би бил възможен без миграцията. Не само заради значението на културното разнообразие, а на директно, био-молекулярно ниво. Счита се, че първите клетки са се формирали благодарение на ендосимбиоза, където примитивна клетка инкорпорира други по-малки за да допринесе в развитието и на двете.
Забравете за африканските начала, представете си фанатици, на които казвате, че всеки човек е направен от милиарди примери за имигрантски общности...
Изкупителни жертви
Дори и най-върлият ксенофоб не може да отрече една полза от мигрантите: те се превръщат в чудесни изкупителни жертви. Това е добре изучаван феномен, особено в условия на икономически затруднения. Според проучвания е съществувала корелация между реколтите памук и честотата на линчовете в южните щати в късния 19-ти век.
Когато хората преживяват нещо, което е извън техния контрол (като природни бедствия, болести, корупционни практики в икономическата система), те са склонни да намират изкупителни жертви за безличните си фрустрации. А както е обсъждано и преди, хората имат обезпокоителния навик да намират причини да обвиняват жертвите за тяхното собствено страдание.
Ако цялата имиграция бъде спрята и се окаже, че проблемите за които са обвинявани са все още на лице, кого бихме обвинили тогава?
Човешко жертвоприношение по време на ацтеките