Делегация от Европейската комисия посети ТЕЦ „ЕЙ И ЕС Гълъбово“

19.02.2020 | 18:05
по статията работи: econ.bg
Президентът на „ЕЙ И ЕС България“ Оливие Маркет запозна експертите от Брюксел с ключовата роля на централата за енергийната сигурност на България
Делегация от Европейската комисия посети ТЕЦ „ЕЙ И ЕС Гълъбово“
Снимка: под лиценза на creative commons

Делегация от Генерална дирекция „Енергетика“ на Европейската комисия, водена от Катарина Сиков, посети днес ТЕЦ „ЕЙ И ЕС Гълъбово“. Президентът на „ЕЙ И ЕС България“ Оливие Маркет показа най-високотехнологичната въглищна централа на Балканите на европейските представители. „Горди сме да ръководим най-модерната централа в региона, която има ключова роля за енергийната сигурност на България“, коментира Оливие Маркет. 

Делегацията от ГД „Енергетика“ е на посещение днес и утре в Стара Загора и Перник, за да обсъди Зелената сделка. Предложените от Брюксел политики целят превръщането на Европа в климатично неутрален континент до 2050 г. Представителите на ЕК имаха планирани срещи с работодатели, синдикати, неправителствени организации, местни власти, за да се гарантира диалог с цел успешен и справедлив преход към въглеродно неутрална икономика. 

ТЕЦ „ЕЙ И ЕС Гълъбово“ е най-новата въглищна централа в България, построена през последните 40 години. 690-мегаватовата мощност осигурява около 10% от електричеството в страната.  В резултат на отговорното отношение към околната среда и внедрените модерни технологии ТЕЦ „ЕЙ И ЕС Гълъбово“ постига средногодишна ефективност на сероочистващата инсталация около 97%. Централата работи в пълно съответствие с екологичните норми и условията на комплексното разрешително. През 2019 г. произведе над 3,144 млн. MWh електроенергия и използва 5,37 млн. тона лигнитни въглища от Маришкия басейн. Това за пореден път показва ключовото значение, което ТЕЦ „ЕЙ И ЕС Гълъбово” има за енергийната система на страната.

ЕЙ И ЕС присъства от 2001 г. в България и е най-големият инвеститор в енергийния сектор за последните 30 години с вложения, надхвърлящи 3,2 млрд. лева. ЕЙ И ЕС България е собственик на най-новата и модерна топлоелектрическа централа в Югоизточна Европа – ТЕЦ „ЕЙ И ЕС Гълъбово”, на Съоръжението за депониране на отпадъци от експлоатацията на централата край село Обручище, както и е мажоритарен собственик на ЕЙ И ЕС Гео Енерджи, която оперира най-големия в страната ветроенергиен парк – „Свети Никола”, край Каварна.

За да научите повече, посетете www.aes.bg. Последвайте ЕЙ И ЕС България във Facebook: @AESBG и Youtube: AES Bulgaria. 

Корпорацията ЕЙ И ЕС (NYSE:AES) е световна енергийна компания, която е включена в списъка Fortune 500. Ние осигуряваме достъпна и устойчива енергия в 14 страни чрез разнообразен портфейл от разпределителни компании, както и чрез топлоелектрически централи и проекти за възобновяеми енергийни източници. Нашите служители са отдадени на идеята да постигат високи оперативни резултати и да отговарят на променящите се нужди от енергия в света. 

За да научите повече, посетете www.aes.com. Последвайте ЕЙ И ЕС в Twitter тук: @TheAESCorp.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
SIXENSE GROUP - СИКСЕНС ГРУП SIXENSE Group е глобална компания, базирана на 5 континента, развиваща...
Бул Одит ООД Дружество за счетоводни консултации и одит.
Интерлийз ЕАД Лизинг на оборудване, транспорни средства, леки автомобили и др.
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Събеседване: - Защо искате да работите при нас? - Аз съм счетоводител, с 20 години стаж, както и голям опит! - Колко преви 2+2? - А колко трябва да прави? - Кога ви е удобно да започнете?
На този ден 26.03   1812 г. – Земетресение разрушава Каракас, Венецуела. 1828 г. – Австрийският композитор Франц Шуберт изнася единствения си публичен концерт. 1841 г. –...