"Вайбър" планира да въведе разплащания в България от 2024 г.

09.08.2023 | 16:40
по статията работи: econ.bg
Потребителите на приложението "Вайбър" (Viber) в България ще имат възможност да правят разплащания през него от 2024 г. Това казва Офир Еял, главен изпълнителен директор на "Ракутен Вайбър"
"Вайбър" планира да въведе разплащания в България от 2024 г.
Снимка: под лиценза на creative commons

Потребителите на приложението "Вайбър" (Viber) в България ще имат възможност да правят разплащания през него от 2024 г. Това казва Офир Еял, главен изпълнителен директор на "Ракутен Вайбър", в интервю пред "Капитал".

Представители на компанията неведнъж са намеквали, че причината все още да няма такива разплащания тук е, че България още не е приела еврото, което оскъпява и усложнява процеса.

Самият Еял също изтъква този довод. Казва, че разплащания вече могат да се правят от потребителите в Гърция, Германия, Кипър, Словакия, Словения, Литва и Естония. "Ще ви дам един жокер - всичките използват еврото. Което ни бави и да навлезем в България в този сегмент. Защото, когато въвеждате обмяна на валута или мултивалутни дигитални портфейли, става дума за повече регулации и е малко по-комплексно като задача. Искаме да го направим по правилния начин. Моите очаквания са да въведем тази услуга в България през 2024 г.", посочва той.

Планът, който България не можа да изпълни, е да приеме еврото тъкмо от 2024 г. Актуалният график предвижда това да стане от 2025 г.

Разказва и за други планове на компанията, които да превърнат приложението й в суперап. Дава пример с това, че ако човек търси например водопроводчик, да го напише не в "Гугъл", а във "Вайбър" и да намери най-високо оценената услуга най-близо до местоположението си.

Посочва, че този вид услуги вече са налични в Гърция и Филипините, където компанията има много потребители.

В бъдещите й планове влиза също въвеждането на защита в чата срещу AI, което сравнява с антивирусната защита на компютрите отпреди 30 години. "Така че във всеки разговор изкуственият интелект ще ви казва дали разговаряте с изкуствен интелект. Защото дори и днес не сме сигурни дали не си говорим с AI в определени ситуации", обяснява Еял. По думите му тази технология ще може да се ползва и срещу зловредни намерения на други хора - дали някой не се опитва да измами, да копира кредитна карта например.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
-  Тате, защо Земята се върти? -  Как така се върти, бе! Да не си ми изпил ракията?
На този ден 17.12   546 г. – Крал Тотила завладява Рим. 1538 г. – Папа Павел III отлъчва от църквата английския крал Хенри VIII. 1777 г. – Франция първа признава...