И Франция обяви извънредно положение

23.03.2020 | 11:10
по статията работи: econ.bg
Френският парламент прие двумесечния закон за въвеждане на извънредно положение заради пандемията с коронавируса. Той дава право на правителството да въвежда ограничителни мерки за движение в следващите два месеца
И Франция обяви извънредно положение
Снимка: БГНЕС

Френският парламент прие двумесечния закон за въвеждане на извънредно положение заради пандемията с коронавируса. Той дава право на правителството да въвежда ограничителни мерки за движение в следващите два месеца. Документът упълномощава кабинета да предприеме редица мерки в подкрепа на бизнеса и постановява процеса на отлагане на втория тур на общинските избори във Франция. Първият тур на изборите се проведе миналата неделя – 15 март. Предвижда се глоба в размер на 135 евро за нарушение на карантинните мерки.

В случай на повторно нарушение в рамките на две седмици, глобата се увеличава между 1500 до 3000 евро. Ако гражданин наруши ограниченията, наложени от коронавирусната епидемия повече от три пъти в рамките на 30 дни, той е заплашен от 6 месеца затвор и глоба в размер на 3 750 евро. Според последните данни броят на пациентите с коронавирус във Франция надвишава 16 хиляди, 674 от тях са починали.

От 17 март Франция наложи строги ограничения върху движението на хора в продължение на поне две седмици. В страната са затворени кафенета, ресторанти, кина и магазини за нехранителни стоки. Работят аптеките, хранителните магазини, банките, бензиностанциите и павилионите за цигари.

Междувременно стана ясно, че Франция също започва клинични изпитания за лечение на COVID-19. В тях ще участват специалисти от Белгия, Нидерландия, Люксембург, Великобритания, Германия и Испания.

Първите клинични изпитания на четири методи за лечение на пациенти с усложнения започнаха като част от общоевропейски проект. Проучването, наречено Discovery ще включи поне 800 пациенти с тежко заболяване след заразяване с COVID-19. Учените трябва да анализират данните от 3200 пациенти.

Целта е да се тества ефикасността и безопасността на четири експериментални стратегии за лечение, които могат да помогнат за справяне със смъртоносната зараза. Анализът на ефикасността на лечението ще се извърши в рамките на 15 дни след включването на всеки пациент в програмата. Според института тези проучвания трябва да допълнят данните, които ще бъдат събрани по време на други международни клинични изпитания, с кодово име „Солидарност“. Те ще се провеждат под егидата на Световната здравна организация.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Женевски конвенции
Старият вампир извежда малкото вампирче за първото му среднощно пиршество. Набелязват жертва, малкото забива зъби и започва да смуче кръв, по едно време се спира и пита баща си: - Тате, до последна...
На този ден 23.12   619 г. – Начало на понтификатът на папа Бонифаций V. 1672 г. – Италианският астроном Джовани Доменико Касини открива Рея – вторият по големина след Титан...