Доларът изглеждаше готов да приключи седмицата с по-съществено повишение в петък, когато пазарните участници понижиха залозите за намаляване на лихвения процент в САЩ, макар че това решение много зависи и от данните за заетостта, които ще бъдат обявени по-късно през деня, тъй като те дават по-ясна представа за здравето на икономиката и заплатите.
Зелените пари се повишиха, след като председателят на Федералния резерв (Фед) Джером Пауъл отчете скорошното забавяне на инфлацията и не видя причина да намалява лихвените проценти.
Индексът на долара, който измерва съотношението спрямо кошницата от шестте основни валути, да възстанови загубите си от първите дни на седмицата, достигайки 97.834 пункта в петък.
Спрямо йената доларът се повиши до 111.46 йени, след като прекара цялата седмица в интервала 111.03 - 111.89 йени за долар.
Общата европейска валута остана на нива от 1.1174 долара, след като се понижи до 1.1219 долара за една нощ, макар че все още е на седмична печалба. Данните за производството през април в еврозоната, обявени в четвъртък, показаха допълнително, макар и слабо свиване, но не се влоши съществено.
Очакванията на пазарните участници са спаднали до 49% Фед да намали лихвите до декември, в сравнение с 61% в сряда. Доходността на двугодишните държавни облигации са нараснала с 6 базисни пункта от началото на седмицата.
От началото на седмицата австралийският долар се понижи с 0.55% до 0.6996 щатски долара, а новозеландският - с 0.6%.