До март в Столичната община от данъци са постъпили 28 млн. лв. повече

24.03.2023 | 17:45
по статията работи: econ.bg
„За първото тримесечие на тази година имаме с 28 милиона повече събрани данъци, благодаря на гражданите. Очакваме с нетърпение формирането на правителство и приемането на национален бюджет“, посочи Фандъкова
До март в Столичната община от данъци са постъпили 28 млн. лв. повече
Снимка: под лиценза на creative commons

Няма данни за злоупотреби при ремонта на ул. „Граф Игнатиев” в София. Това е установила проверката на ОЛАФ, съобщи пред бТВ кметът на София Йорданка Фандъкова.

Тя обясни отново, че след сигналите за некачествено наредени жълти павета, „фирмата изпълнител не е получила нито лев за този участък – това са 260 милиона лева. Освен това тя е глобена със 100 хиляди лева заради едно увредено паве“.

Пред Столичната община има две сериозни предизвикателства – градският транспорт и увеличаването на цените на строителни материали и приемането от Министерския съвет на методиката на индексация, отбеляза още Фандъкова.

Липсата на бюджет затруднява всички общини, а поскъпването на строителните материали спъва изпълнението на много от проектите, свързани с подобряване на инфраструктурата.

„За първото тримесечие на тази година имаме с 28 милиона повече събрани данъци, благодаря на гражданите. Очакваме с нетърпение формирането на правителство и приемането на национален бюджет“, посочи Фандъкова.

Оцени статията:
4.07/5
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Зимна приказка
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
-  Тате, защо Земята се върти? -  Как така се върти, бе! Да не си ми изпил ракията?
На този ден 10.02   1258 г. – Монголите превземат Багдад и разрушават Абасидския халифат. 1392 г. – Състои се сватбата на Елена Драгаш и византийския император Мануил II...