Жителите на Женева си гласуваха минимални доходи от 4 хиляди франка

02.10.2020 | 12:55
по статията работи: econ.bg
Жителите на Женева гласуваха на референдум за въвеждане на минимална заплата в този швейцарски кантон. Резултатът от референдума са ясни – никъде не дават толкова много пари на калпак
Жителите на Женева си гласуваха минимални доходи от 4 хиляди франка
Снимка: под лиценза на creative commons

Жителите на Женева гласуваха на референдум за въвеждане на минимална заплата в този швейцарски кантон. Резултатът от референдума са ясни – никъде не дават толкова много пари на калпак.

За месец – това са 4 хиляди швейцарски франка или около 7 240 лева. Минималната почасова заплата ще бъде 20 франка – 36.2 лева на час.

Женева е един от най-скъпите градове в света. В същото време икономиката е много зависима от туристите и  бизнес пътуванията , а в ерата на COVID-19 това е лошо…

Епидемията от коронавируса доведе до това, че опашките за безплатна храна започнаха да се увеличават. Вдъхновителите на референдума - леви политици - казват, че високата минимална заплата ще подкрепи бедните. Смята се обаче, че трудовите мигранти, които живеят в съседна Франция и работят в Женева, ще се възползват най-много от такъв „комунизъм“ в един-единствен кантон. Те също ще получават по 4000 франка на месец.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Holiday Inn Sofia Добре дошли в най-новия 5-звезден хотел в София.
SIXENSE GROUP - СИКСЕНС ГРУП SIXENSE Group е глобална компания, базирана на 5 континента, развиваща...
Свободна Безмитна Зона – Бургас АД Първокласни мултифункционални складове, митническо агентиране.
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Зимна приказка
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Женевски конвенции
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Иванчо пита вкъщи: - Тате, как разговарят змиите? Бащата поглежда тъщата и подхвърля: - Защо мълчиш? Детето се интересува!..
На този ден 22.11   1497 г. – Вашко да Гама достига нос Добра надежда. 1906 г. – На международна конференция в Берлин е възприето съгласие сигналът SOS да бъде международен при...