Има и неща, за които хората не си дават сметка, че биха повлияли негативно на представянето им пред работодателя и които могат да бъдат избегнати
Не е задължително грешките да се приемат като нещо лошо. Всяка грешка е полезен опит, от който можете да се учите и върху който да надграждате. Всеки допуска грешки в процеса на търсене на работа. Някои от тях изглеждат съвсем незначителни, като това да закъснеете с 5 минути за интервюто или в бързането да сте обули различни чорапи, преди да се явите пред работодателя. Други пък са абсолютно фрапиращи, като например да прикачите готварска рецепта към кандидатурата си за работа вместо CV. Всяка грешка показва отношението ви към работодателя и към позицията, за която кандидатствате.
Има и неща, за които хората не си дават сметка, че биха повлияли негативно на представянето им пред работодателя и които могат да бъдат избегнати. Много е важно да бъдете наистина активни и упорити в този процес. Изпращането на CV по първите пет обяви, които са ви привлекли вниманието, никога не може да ви гарантира интервю за работа. Освен това не разчитайте прекалено много на интернет. Голяма част от отворените позиции не могат да се намерят в интернет, затова ключово е да създавате контакти и да ги използвате.
Друга от най-често срещаните грешки е да поставите прекалено високи очаквания пред себе си. Трудно ще откриете перфектната работа, но затова пък можете да се огледате за позиция, която ще удовлетвори моментните ви нужди и да ви мотивира да учите и да се развивате професионално.