Дейностите около подземните богатства ще се обслужват "на едно гише"

30.06.2010 | 16:06
по статията работи:
Промяната ще намали административната тежест, смятат от МС
 Дейностите около подземните богатства ще се обслужват "на едно гише"

Дейностите по търсене, проучване и предоставяне на концесии за добив на подземни богатства и тези по геоложките изследвания ще се съсредоточат за обслужване в едно министерство-МИЕТ. Тази поправка в Закона за подземните богатства беше гласувана днес от депутатите в икономическата комисия, предаде БГНЕС.

Според мотивите на Министерски съвет промяната ще намали административната тежест досега чрез възприетия подход "на едно гише".

Законът създава свръхцентрализация, която ще затрудни работата на МИЕТ, ще блокира и процеса на търсене и проучване, изказа мнение пред депутатите експертът Христо Казанджиев. Народният представител от "Синята коалиция" Иван Иванов намери за доста обтекаем текста, според който "разрешения за търсене и проучване и за концесии за добив се предоставят на физически и юридически лица, регистрирани като търговци, които докажат наличието на необходимите за извършване на съответните дейности управленски и финансови възможности". Според него трябва да има по-точни критерии за кандидатите за тези разрешения.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
РАЙС ЕООД Търговия и сервиз на офис техника.
Венто - К ООД Проектиране, изграждане, монтаж и продажба на вентилационни и климатични системи.
Бул Одит ООД Дружество за счетоводни консултации и одит.
Резултати | Архив
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Зимна приказка
Когато разбрали, че бързият влак от София до Бургас пътува 8 часа, китайците били истински впечатлени от размерите на България...
На този ден 22.11   1497 г. – Вашко да Гама достига нос Добра надежда. 1906 г. – На международна конференция в Берлин е възприето съгласие сигналът SOS да бъде международен при...