99.74% от косовските сърби отхвърлиха властта на Прищина

16.02.2012 | 08:15
по статията работи: Елица Елефтерова
Референдумът няма да има законова сила, понеже няма да бъде признат от международната общност
99.74% от косовските сърби отхвърлиха властта на Прищина
Снимка: sxc
99,74% от участниците в двудневния референдум в Северно Косово са гласували против признаването на властта на Прищина, съобщиха представители на избирателната комисия, предаде ИТАР-ТАСС, цитирана от БТА.

На въпроса "Признавате ли институциите на властта на така наречената Република Косово?" утвърдително са отговорили едва 69 души или 0,26% от всички участници в гласуването.

Избирателната активност е била 75,28 процента. Окончателните резултати ще бъдат обявени на 19 февруари. Референдумът бе организиран въпреки критиките на Запада и

Белград, който подчерта, че той ще навреди на националните интереси на Сърбия и най-вече на амбицията й да започне процедура за присъединяване към ЕС.

Референдумът няма да има законова сила, понеже няма да бъде признат от международната общност, Косово и дори от Белград, отбелязва ДПА.
Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Зимна приказка
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Зимна приказка
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Женевски конвенции
Иванчо пита вкъщи: - Тате, как разговарят змиите? Бащата поглежда тъщата и подхвърля: - Защо мълчиш? Детето се интересува!..
На този ден 10.02   1258 г. – Монголите превземат Багдад и разрушават Абасидския халифат. 1392 г. – Състои се сватбата на Елена Драгаш и византийския император Мануил II...