MySpace купува Photobucket за $250 млн.

08.05.2007 | 12:11
по статията работи: econ.bg
Photobucket е най-популярният в света сайт за обмен на снимки

MySpace – част от притежаваната от Рупърт Мърдок "Нюз Корпорейшън", е постигнал предварителна сделка за придобиването за около $250 млн. в брой на Photobucket – най-популярният в света сайт за обмен на снимки, съобщава Yahoo, позовавайки се на Reuters.

Това, което отличава Photobucket и което е с най-съществено значение за успеха му е, че в други около 300 000 т.н. social networking сайта има линкове към снимките на Photobucket. Сред тези сайтове са MySpace, Facebook, Bebo, Friendster, eBay, Craigslist, Blogger и Xanga. Photobucket е първият в света сайт за обмен на снимки, предоставил възможност да съществуват линкове към снимките му и в други сайтове.

Във Photobucket напълно безплатно може да бъде upload-вана и download-вана дигитална медия. Създатели на сайтове ползват Photobucket като източник на графики за декориране на сайтовете, които правят. Photobucket е сключил сделка с Adobe Systems Inc. за създаването на инструментите в сайта за онлайн обработване на снимки.

Създаденият преди 4 години и регистриран в Пало Алто, Калифорния, сайт в началото e имал 2 млн. регистрирани потребители, а в края на 2006 г. техният брой е 32 млн. Host-натите снимки към момента са 2,8 млрд.

Photobucket е създаден в предградията на Денвър от двама телекомуникационни инженери, работещи тогава в Level 3 Communications Inc. – Алекс Уелч (Alex Welch) и Дарън Кристъл (Darren Crystal) с идеята да се предостави на потребителите, семпла и некомерсиална алтернатива на съществуващите сайтове за обмен на снимки.

30-годишният Уелч казва, че в първите 6 месеца е финансирал сайта с пари от кредитните си карти, а след като продуктът е придобил популярност е взел заем от родителите си. Не се е възползвал от други средства на финансиране докато сайтът не е станал доказано успешен.

Впоследствие в компанията са инвестирани $2,5 млн. от Trinity Ventures и още $10.5 млн. от група инвеститори, водени от Trinity преди една година. След тези инвестиции сайтът се премества в силиконовата долина. Общия брой на персонала му сега е 65 души.

Пазарният дял на Photobucket на пазара на фото сайтове в САЩ сега е 40% - 4 пъти повече от втория в класацията – Yahoo Inc. През миналата седмица Photobucket е бил на 22-ро място по посещаемост в САЩ.

Растежът на Photobucket е силно свързан с този на MySpace. Photobucket е външен доставчик на фото услуги за потребителите на MySpace. Почти 60% от трафика на Photobucket е от потребителите на MySpace. Photobucket е тетата най-популярна дестинация за потребителите на MySpace след Google и Yahoo.

Преди един месец между Photobucket и MySpace възникна спор по технически въпроси и MySpace блокираха трафика към Photobucket. В края на април вследствие на разговори между двете страни проблемът е разрешен.

Миналата седмица Yahoo обяви, че закрива услугата си Yahoo Photos и нейното място се заема от сайта Flikr, който също се притежава от Yahoo. Това действие е подиктувано от бързото нарастване на пазарния дял на Photobucket./IDG.BG


 

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Венто - К ООД Проектиране, изграждане, монтаж и продажба на вентилационни и климатични системи.
Holiday Inn Sofia Добре дошли в най-новия 5-звезден хотел в София.
Интерлийз ЕАД Лизинг на оборудване, транспорни средства, леки автомобили и др.
Резултати | Архив
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Женевски конвенции
  • Зимна приказка
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Мъж е в бара, пие и изглежда навъсен. - Какво ти е на теб? – пита барманът. - Бях женен три пъти и три пъти станах вдовец. Барманът иска да знае подробности. - Ами, първата се отрови с...
На този ден 13.11   615 г. – Започва понтификатът на папа Адеодат I. 1002 г. – С благословията на крал Етелред II се извършва масово убийство на датчани, живеещи в Англия. 1775...