Белгия и Великобритания поискаха проверка от ЕК на сделката с Opel

14.09.2009 | 14:21
по статията работи: econ.bg
Основното недоволство идва от факта, че четирите германски завода на Opel ще оцелеят под ръководството на Magna, но мощностите в Белгия, Испания и Великобритания ще бъдат затворени или силно ограничени
Белгия и Великобритания поискаха проверка от ЕК на сделката с Opel

 

Продажбата на германската автомобилна компания Opel на канадската компания Magna предизвика брожение в цяла Европа, предаде Reuters.

Основната причина за брожението е обещанието на Берлин да даде 4.5 млрд. евро за Opel ако премине в ръцете на Magna. От своя страна канадците твърдо заявиха, че ще има съкращения и затваряне на мощности на популярната марка. Недоволството идва от факта, че четирите германски завода на Opel ще оцелеят под ръководството на Magna, но мощностите в Белгия, Испания и Великобритания ще бъдат затворени или силно ограничени. Именно това накара редица влиятелни европейски политици (белгийският премиер Ив Льотерм, британският министър на бизнеса Питър Менделсън) да поискат проверка на сделката на европейско ниво.

„Смятам, че ЕК не трябва да одобрява решение, което изглежда политическо и има връзка с обещания държавен заем”, коментира Менделсън пред BBC. Бившият белгийски премиер Ги Верховщад пък сподели, че е говорил с Жозе Мануел Барозу и е поискал гаранции от него да осигури справедлива сделка за всички страни.

 

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Зимна приказка
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
Иванчо пита вкъщи: - Тате, как разговарят змиите? Бащата поглежда тъщата и подхвърля: - Защо мълчиш? Детето се интересува!..
На този ден 20.12   1604 г. – отпечатан е първият екземпляр на книгата Дон Кихот от Мигел де Сервантес – първия бестселър в историята, пуснат в продажба на 16 януари 1605. 1699 г....