Доларът започна новата седмица с повишение, но остава близо до 7-месечния минимум, заради разочароващите данни за заетостта в САЩ, което накара инвеститорите да намалят прогнозите си за увеличаване на основната лихва от Федералния резерв на САЩ (ФЕД).
Индексът на долара нарасна слабо с 0,1 процента до 96,810 пункта, без да се отдалечава съществено от 96,654 пункта - минимум, отчетен на 9 ноември миналата година.
Позицията на британския паунд отново се разклати след третия атантат само в рамките на месец във Великобритания, от който загинаха 7 души.
Нападението на един от мостоветe на Лондон беше извършено пет дни преди извънредните парламентарни избори, насрочени за 8 юни, а обявените последни резултати от социологичeските проучвания показват, че партията на премиера Тереза Мей е съкратила още разликата с опозиционната Лейбъристка партия.
Заетостта извън селскостопанския сектор на САЩ е нараснала със 138 000 работни места през май, според обявените миналия петък данни от Министерството на труда, които дават основание на анализаторите да определят, че трудовият пазар губи динамика, въпреки рекордно ниската безработица за последните 16 години. Потърсените от „Ройтерс" икономисти са очаквали работните места да се увеличат със 185 000.
Спрямо йената доларът укрепна с 0,2 процента до 110,64 йени, отдалечавайки се от 2-седмичния минимум от 110,25 йени, установен в първите часове на азиатската търговия, а еврото спадна с 0,2 процента до 1,1261 долара, отдалечавайки се от 7-месечния пик, установен миналата седмица.
Спадналата доходност на американските облигации също повлияха върху динамиката на търговията, оказвайки задържащ ефект. Доходността на 10-годишните облигации достигна 2,169 процента по време на сутрешната търговия в Азия.
Британският паунд загуби 0,2 процента до 1,2864 долара.