Британците щастливи при 50 хил. паунда годишна заплата

09.07.2010 | 13:38
по статията работи:
По-богатите са по-нещастни, става ясно от скорошно изследване на lovemoney.com
Британците щастливи при 50 хил. паунда годишна заплата

Парите може би не са отговорът на всички проблеми в живота, но доходи от 50 000 британски лири годишно (и нито пенс повече) могат да ви направят един от най-щастливите хора във Великобритания. Това съобщава "Ройтерс", позовавайки се на резултатите от изследване на сайта за управление на парите
lovemoney.com.

Служители, които получават възнаграждение от 50 000 британски лири(75 840 долара) годишно, са най-щастливата група сред хората с доходи между 10 000 и 70 000 бр. лири. Близо 20 процента от британците от тази група посочват, че никога не са се чувствали по-доволни от живота си, информира БТА.

По-богатите са по-нещастни, като хората с доходи над 70 000 бр. лири годишно признават, че са по-малко щастливи от получаващите 50 000 бр. лири годишно.

Със заплата от 50 000 бр. лири имате комбинация от личност,която може би по-лесно се задоволява с вече постигнатото, но и заплата, която е доста над средното равнище за страната, посочва Ед Баушър, ръководител на секцията за потребителски финанси на lovemoney.com. Той допълва:

Може би отчасти това се дължи и на типа личност, към който спадате. Видът хора, които имат амбицията да получат работа, носеща 70 000 бр. лири годишно или повече, може би са хора, които никога не са доволни от това, което имат.

Въпреки твърдението, че "щастието не се купува с пари", 72 на сто от участниците в проучването посочват, че разполагането с повече пари би ги направило по-щастливи, а 40 на сто от получаващите 20 000 бр. лири или по-малко отбелязват, че едва ли някога се чувстват истински щастливи.

Темата "пари" следователно е основна причина за печал, като 37 на сто от участниците в анкетата на сайта заявяват, че се чувстват потиснати, когато погледнат баланса по банковата си сметка.

Голяма част от анкетираните посочват, че фактори за задоволството им от живота са също така разполагането с повече време за почивка, по-добрият социален живот и добро прекарване на времето в близките.

Излиза, че парите не са всичко. Сигурен съм, че е необходимо нещо повече от парите, за да бъде човек истински щастлив. Няма смисъл да имаш много пари, ако нямаш семейство или приятели, с които да ги споделиш, допълва Баушър.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Женевски конвенции
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Зимна приказка
Лекарят ми предписа 2 литра вода на ден. Сметнах я в кубчета лед и ми излезе 14 уискита...
На този ден 16.01   27 г. пр.н.е. – Сенатът на Римската империя удостоява за първи път с титлата август император Гай Юлий Цезар Октавиан. 927 г. – Кордоба (в дн. Испания) е...