Година след атентата в Сарафово - как пазим туристите

17.07.2013 | 16:05
по статията работи: Десислава Янкова
Багажът на пътниците се качва в автобусите поименно. В Слънчев бряг има недостиг на полицаи
Година след атентата в Сарафово - как пазим туристите
Снимка: Булфото

Багажът на туристите се качва в автобусите само с предварително изготвен списък и поименно се проверява кой куфар на кого принадлежи. Това заяви председателят на Българската асоциация на туроператорите и туристическите агенти Ирина Найденова по повод навършването на година от бомбения атентат на летище Сарафово. По думите ѝ целта е в багажното отделение да се прибират само чантите на хората, които пътуват с точно този автобус, пише iNews.bg

Друга предпазна мярка, която са предприели туроператорите, е техен служител да следи както за качването на багажа, така и на вратата, за да проверява кой се качва. На летището охраната е засилена, направена е нова логистика на силите на реда, а пропускателният режим е тежък, уточни Найденова.

Хотелиерите са предприели всички възможни мерки, за да не се допускат съмнителни багажи и хора на територията на почивните обекти, заяви председателят на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация Благой Рагин

Според зам.-председателя на Съюза на собствениците "Слънчев бряг" Веселин Налбантов обаче една година след атентата полицията не е предприела никакви мерки в Слънчев бряг. "Никакви мерки не са взети от никого, защото има недостиг на полиция в Слънчев бряг", каза Налбантов.

По думите му през 1990 г. в курорта е имало 120 полицаи и 38 000 туристи. Сега гостите на комплекса са над 380 000, но полицаите останали същата бройка. Според него трябва да се създаде специализирана туристическа полиция, като силите на реда трябва да са образовани и да знаят езици.

Налбантов посочи, че хотелиерите са назначили допълнителна охрана заради недостатъчния брой полицаи в курорта. Това обаче допълнително тежало на бюджета им.

Според него, за да се избегне трагично познатият балконинг, в курорта не трябва да се продава алкохол след 23:30 часа, както е в Испания. У нас обаче магазините работили денонощно и туристите във всеки един момент можели да се снабдят с пиене. По думите на Налбантов алкохол трябвало да се пие само в определените за целта места, но не и по улиците, каквато практика имали младите посетители в комплекса. 

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Интерлийз ЕАД Лизинг на оборудване, транспорни средства, леки автомобили и др.
SIXENSE GROUP - СИКСЕНС ГРУП SIXENSE Group е глобална компания, базирана на 5 континента, развиваща...
Holiday Inn Sofia Добре дошли в най-новия 5-звезден хотел в София.
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Женевски конвенции
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Зимна приказка
Лекарят ми предписа 2 литра вода на ден. Сметнах я в кубчета лед и ми излезе 14 уискита...
На този ден 06.11   1315 г. – Данте Алигиери (на портрета) е осъден на доживотно изгнание от Флоренция, а ако се върне е заплашен от изгаряне на клада. 1521 г. – Фернандо Магелан...