Горанов назначи шефа на кабинета си начело на комисията по хазарта

03.02.2020 | 17:05
по статията работи: econ.bg
Днес от Министерството на финансите обявиха, че Горанов е освободил по негова молба председателя на Държавната комисия по хазарта Александър Георгиев
Горанов назначи шефа на кабинета си начело на комисията по хазарта
Снимка: пресцентър на Министерство на финансите

Министърът на финансите Владислав Горанов назначи начело на Държавната комисия по хазарта началника на кабинета си малко повече от седмица след като предложи комисията да се превърне в агенция, която да е едноличен орган с изпълнителен директор, назначаван от министъра на финансите с мотив да е ясно кой носи отговорност и по-голяма оперативност при вземане на решения. В момента всички решения на комисията се гласуват от колегиален орган на управление, в който членува шефът на регулатора (назначаван от министъра на финансите), както и по един представител на НАП, ДАНС, Министерството на икономиката и Министерството на правосъдието.

Днес от Министерството на финансите обявиха, че Горанов е освободил по негова молба председателя на Държавната комисия по хазарта (ДКХ) Александър Георгиев. През миналата седмица той бе задържан от прокуратурата, бе обвинен в длъжностно престъпление и пуснат под гаранция от 40 хил. лв. Причина за този и други арести стана откритието на държавата, че години наред частните лотарии са плащали по-малко данъци от държавната, с което са ощетили бюджета с няколкостотин милиона лева.

Сега за временно изпълняващ длъжността директор на комисията по хазарта е назначен Георги Йорданов до намиране на титуляр за поста.

От ноември 2014 г. досега той е началник на кабинета на министъра на финансите. Според официалната му визитка преди това е бил ръководител на Инспектората на Министерството на околната среда и водите. В периода от декември 2010 г. до април 2014 г. е държавен инспектор в Инспектората на Министерството на финансите. От януари 2000 г. до октомври 2010 г. последователно е заемал длъжностите директор на Инспектората на Министерството на земеделието и храните и главен секретар на Националната служба за растителна защита. Професионалната му кариера започва в Министерството на финансите през 1995 г. като инспектор в данъчната администрация и главен данъчен инспектор в Службата за предотвратяване и разкриване на данъчни нарушения.

"Вследствие на разговори с министъра на правосъдието, министъра на икономиката, изпълнителния директор на Националната агенция за приходите и председателя на Държавна агенция "Национална сигурност" се предприеха действия за промяна в състава на ДКХ", съобщи ведомството.

В състава на комисията сега влизат още Стоян Стоянов - главен секретар на Министерството на правосъдието, Паун Илчев - и.д. председател на Българския институт по метрология, Красимир Бояджиев - началник на отдел "Разследване на особени случаи", дирекция "Контрол" в Централно управление на НАП, и Емил Захариев - директор на специализирана дирекция в ДАНС.

Досега членове на комисията бяха Васил Панов - Национална агенция за приходите, Явор Колев - ДАНС, Евгени Стоянов - Министерство на правосъдието, Николай Райчев - Министерство на икономиката.

С това на практика е подменен целият състав на комисията.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
SIXENSE GROUP - СИКСЕНС ГРУП SIXENSE Group е глобална компания, базирана на 5 континента, развиваща...
Holiday Inn Sofia Добре дошли в най-новия 5-звезден хотел в София.
Интерлийз ЕАД Лизинг на оборудване, транспорни средства, леки автомобили и др.
Резултати | Архив
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Срещат се двама приятели. Единият пита: - Какво ще правиш в събота? - Ще ходим със сина ми в парка да пускаме хвърчило дракон да лети! А ти? - И аз имам подобна програма - ще изпращам тъщата на...
На този ден 22.11   1497 г. – Вашко да Гама достига нос Добра надежда. 1906 г. – На международна конференция в Берлин е възприето съгласие сигналът SOS да бъде международен при...