Домашният фитнес става все по-популярен у нас

24.01.2011 | 09:42
по статията работи:
Много от клиентите били семейни двойки. Не само сравнително младите българи купуват фитнес уреди
Домашният фитнес става все по-популярен у нас

Домашният фитнес става все по-популярен в България, показа проверка сред продавачите на фитнес уреди. Търсенето е нараснало чувствително в сравнение с миналата година, и то не само по празниците, коментират търговците. Някои от тях дори са очаквали спад в продажбите след Коледа и Нова година, но опасенията им не са се сбъднали и клиентите продължават да идват. Най-често те не са професионалисти, а хора, които искат да тренират вкъщи. Вече не е задължително да си богат, за да си купиш фитнес уред и повечето купувачи изглеждат от "средната класа", които са си отделили пари специално за това, а не милионери. Това сочат наблюденията на продавачите, информира БТА.

Много от клиентите били семейни двойки. Не само сравнително младите българи купуват фитнес уреди. Често се случвало в магазините да влязат и хора доста над средната възраст. Имало случай дори, когато млада жена купила велоергометър за подарък за баба си.

Един от предпочитаните уреди е кростренажорът. Добър кростренажор може да се намери между 400 и 900 лева и рядко хората купуват по-скъпите модели. Те са предназначени за професионалисти и някои достигат до 5000 лева. Този уред е любим основно на жените, макар че и някои мъже го харесват за тренировките си. Силният пол като цяло обаче се интересува от комбинираните уреди, които помагат за трупане на мускулна маса, а не толкова за изгаряне на калории и отслабване. Обикновено цените им са между от 750 до 1400 лева, макар че има и за над 5000 лева.

Някои клиенти си купуват за вкъщи и "бягащи пътеки", които са доста по-скъпо удоволствие. Приличен модел струва около и над 1000 лева, а професионалните достигат 7000 лв. Много полезен според познавачите е гребния тренажор, който имитира гребане, а то включва участието на голяма част от мускулите. Той може да се намери за малко над 200 лева, а по-претенциозните трябва да отделят около 1000 лева. Велоергометрите, които имитират каране на колело, струват от 200 лева до 4000 лева, но не били много популярни, твърдят продавачите.

Някои от клиентите си купували дори по два-три уреда с намерението да си направят своеобразна домашна фитнес зала. Преимуществата да тренираш вкъщи са, че можеш да се съобразиш със свободното време, да си избереш музиката за тренировка или да гледаш филм, обяснява Веселина Тенева, която е на 40 години и си търси подходящ уред. Тя обаче признава,че домашният фитнес си има и недостатъци - няма да имаш голям избор от тежести и уреди, често отлагаш или направо пропускаш тренировката, а и нямаш инструктор, какъвто има във фитнес залите.

За тренировка в зала само на уредите цената на повечето места в София е 7-8 лева. Предлагат се и абонаментни карти. Малко по-скъпо излиза, ако се прави индивидуална програма. Повечето фитнес зали предлагат тренировка плюс релакс - например сауна, парна баня или солариум след натоварването, информира Dariknews.bg.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Holiday Inn Sofia A warm "Welcome" to Sofia's newest 5 Star hotel.
Бул Одит ООД Дружество за счетоводни консултации и одит.
SIXENSE GROUP - СИКСЕНС ГРУП SIXENSE Group е глобална компания, базирана на 5 континента, развиваща...
Резултати | Архив
  • Зимна приказка
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
Срещат се двама приятели. Единият пита: - Какво ще правиш в събота? - Ще ходим със сина ми в парка да пускаме хвърчило дракон да лети! А ти? - И аз имам подобна програма - ще изпращам тъщата на...
На този ден 12.11   680 г. – Започва 6-ият вселенски събор в Константинопол. 1914 г. – Първа световна война: Османската империя обявява война на държавите от Антантата. 1918 г....