Дунав мост II свързва България и Румъния през ноември

03.10.2012 | 17:43
по статията работи: Петър Чернев
Очакваният трафик още през първата година от пускането в експлоатация е над 100 хил. превозни средства
Дунав мост II свързва България и Румъния през ноември

18 метра остават за да бъде свързан изцяло Дунав мост II от българския до румънския бряг (градовете Видин и Калафат). Това каза министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Ивайло Московски по време на днешната инспекция на строителната площадка на моста. Общата дължина на съоръжението е 1791 метра.

„Към момента са завършени около 86% от строителните работи по съоръжението, а финансовото изпълнение на договора е 96%", каза министър Ивайло Московски. По думите му държавата е направила всичко необходимо, за да реши проблемите на изпълнителя и да гарантира финансирането на проекта.

Очакваният трафик още през първата година от пускането в експлоатация е над 100 хил. превозни средства. Това става ясно от информацията на МТИТС.

Остава един сегмент, с който свързването на „Дунав мост” II ще завърши, отчете още министър Московски. Той добави: "Доволен съм от темповете на работа, които се постигнаха пред последните месеци. По последни данни, с които разполагам, до края на месец октомври, най-късно началото на ноември, мостът ще е напълно свързан".

След това ще започнат довършителни работи. Основните дейности са свързани с полагане на хидроизолация. Те могат да бъдат изпълнение само при положителни температури, с представители на фирмата-изпълнител ще се обсъди може ли дейностите да продължат при ниски температури, или да бъдат изпълнени през пролетта, информира агенция "Фокус".

Политическите конюктурни проблеми в Румъния бавят изграждането на българо-румънска компания за управление на новото съоръжение. Това каза във Видин министър Московски, който инспектира строителството на Дунав мост II и прилежащата инфраструктура.

"Имаме няколко опита за срещи, изпратили сме писма, водим кореспонденция, но за момента отговорът от румънската страна е, че нямат мандат за водене на такъв тип преговори. Аз искрено съжалявам, ако изпаднем в ситуация да имаме готово съоръжение, а да нямаме компания, която да го управлява и затова е много важно да се изгради такава структура и да се управлява съоръжението". Това каза каза министърът, цитиран от БТА.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Зимна приказка
  • Зимна приказка
-  Тате, защо Земята се върти? -  Как така се върти, бе! Да не си ми изпил ракията?
На този ден 11.12   361 г. – Император Фравий Клавдий Юлиан влиза в Константинопол, поемайки по този начин властта в цялата Римска империя. 1792 г. – Френската революция:...