Екарисажът в Шумен спря

04.06.2012 | 15:45
по статията работи: Петър Чернев
Причина за мярката са неизплатени задължения от страна на държавата
Екарисажът в Шумен спря

Екарисажът в Шумен спира да изпълнява задълженията си към държавата заради неизплатени задължения. Това може да усложни обстановката в страната и да причини огромни загуби на бизнеса, тъй като съоръжението облужва 18 области.

Управителят на шуменския екарисаж Мирослав Александров е категоричен, че този път компромис няма да има, докато държавата не плати поне една трета от огромния си дълг. Агенцията по храните дължи на екарисажа 2 618 496 лв. Тези задължения са натрупани за около десет месеца.

От своя страна директорът на БАБХ Йордан Войнов характеризира в ефира на БНР поведението на ръководството на екарисажа като опит за извиване на ръцете. Според него причина за конфликта е сбърканият модел на заплащане. Не е редно агенцията, която контролира този тип дейност да плаща за този тип услуга. Би трябвало фермите да сключват договор с екарисажа и да плащат за услугата, след като получат помощ от фонд "Земеделие".

Пред Дарик радио изпълнителният директор на БАБХ обяви, че задълженията на държавата ще бъдат изплатени. Той добави, че че се е договорил с шефа на екарисажа да остане „на повикване", тоест ако има трупове, те да бъдат унищожени. Предстои среща между двете страни утре.

Ако предстоящите преговори между страните са неуспешни, възможно е мъртвите животни да бъдат насочени към Румъния, където цените са по-ниски.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Зимна приказка
  • Женевски конвенции
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Иванчо пита вкъщи: - Тате, как разговарят змиите? Бащата поглежда тъщата и подхвърля: - Защо мълчиш? Детето се интересува!..
На този ден 23.01   393 г. – Римският император Теодосий I провъзгласява 9-годишния си син Хонорий за съимператор. 1482 г. – Излиза първото печатно издание на Петокнижието. 1556...