По-вероятно е поставената под специален надзор КТБ АД да бъде спасена едновременно с частни инвестиции и държавна подкрепа. Около това мнение се обединиха икономистите Владимир Каролев и Петър Ганев.
В ефира на bTV Каролев даде пример с португалска банка, която е няколко пъти по-голяма от най-голямата българска банка и се преструктурира с помощта на четири големи консултантски компании, в това число и две банки. Според икономиста и у нас ако се прави подобна експертиза, трябва да участват международни експерти.
От своя страна финансистът Кольо Парамов коментира законопроектът за КТБ, подготвен от кандидат-депутите от ДПС Делян Пеевски и Йордан Цонев, който предвижда да се разкрият влоговете и кредитите на публичните личности и офшорките. По думите на Парамов, Пеевски и Цонев не трябва да бъдат допускани да пишат подобен законопроект, тъй като когато се е разигравала цялата афера с КТБ, те са стояли и са наблюдавали в ролята си на длъжностни лица – единият като депутат, а другият като председател на бюджетната комисия в парламента.
Тримата експерти коментираха и предвидената актуализация на бюджета. Според Каролев разликата в предвидените приходи и тези, които ще бъдат събрани, е 1,5 млрд. лева. По думите му хората в публичния сектор трябва да разберат, че заплатите трябва да растат, ако искаме да имаме икономически ръст.
Парамов пък изрази мнение, че актуализацията на бюджета е наложителна, защото няма пари в хазната. По думите му сериозната задача на държавата е да прецени колко пари й трябват, за да осигури спокойствие през зимата. Неговите изчисления сочат, че са необходими 11 милиарда лева.