За ползата от видеоигрите (ВИДЕО)

20.01.2014 | 15:40
по статията работи: Георги Георгиев
Часовете на бродене във виртуалните светове може да ни донесат и полза, стига да не прекаляваме
За ползата от видеоигрите (ВИДЕО)

Съвременните видеоигри насаждат насилие, те са средство за бягство от реалността, губене на ценно време или просто проява на мързел. Това твърдят противниците на потапянето във виртуалната действителност с джойстик или клавиатура и мишка в ръце.

Защитниците на индустрията обаче не им остават длъжни. Те изтъкват аргументи в полза на игрите като този, че те спомагат за развитие на умения, ценни и в реалния свят. Сред тях са внимание към детайла, бързина на рефлексите, логично мислене и др.

В своеобразно обобщение на нестихващия дебат между двата лагера от YouTube канала AsapSCIENCE са ни подготвили поредното образователно клипче. В него подробно и с доказателства е разгледана темата за ползата от компютърните игри и дали всъщност те наистина могат да ни направят по-умни.

Тук акцентът пада върху няколко научни изследвания, които експериментално показват, че престоят във виртуалната реалност подпомага развитието на редица полезни реални умения.

И все пак още в началото авторите на видеото правят уговорката, че консумацията на всяко нещо в прекалено големи дози е вредна. Независимо дали става въпрос за броколи, шоколад, чиста питейна вода или пък видеоигри.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Иванчо пита вкъщи: - Тате, как разговарят змиите? Бащата поглежда тъщата и подхвърля: - Защо мълчиш? Детето се интересува!..
На този ден 23.01   393 г. – Римският император Теодосий I провъзгласява 9-годишния си син Хонорий за съимператор. 1482 г. – Излиза първото печатно издание на Петокнижието. 1556...