Заработи първата в света летищна електронна библиотека

13.03.2011 | 15:38
по статията работи:
Над 400 заглавия са на разположение на пътниците, които чакат своите полети
Заработи първата в света летищна електронна библиотека

Първата в света летищна електронна библиотека заработи на международното летище Таоюан в Тайван през изминалата седмица. Над 400 заглавия са на разположение на пътниците, които чакат своите полети. Проектът е на стойност 102 000 долара и е финансиран от тайванското правителство, съобщи сайтът Reader.bg.

Електронната библиотека е разположена в специална зона в близост до двата летищни терминала. Книгите в електронен формат са на два езика - китайски и английски и са качени на разнообразни електронни четци - от iPad до устройства с електронно мастило. Форматите, на които книгите се съхраняват, са ePub и Zinio. Услугата обаче включва само четене на книгите. Свалянето на заглавията върху собствени четци е невъзможно.

Идеята за предоставянето на подобна услуга е възникнала в резултат на бързорастящия пазар на електронни книги. Все още няма данни за броя на хората, които са се възползвали от електронната библиотека. От летището обаче съобщиха, че пътникопотокът за една година надхвърля 17 млн. души.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Бул Одит ООД Дружество за счетоводни консултации и одит.
SIXENSE GROUP - СИКСЕНС ГРУП SIXENSE Group е глобална компания, базирана на 5 континента, развиваща...
ММС Инк. ЕООД Официален дистрибутор на Daikin-Япония. Лидер в производството на климатична техника.
Резултати | Архив
  • Зимна приказка
  • Зимна приказка
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Женевски конвенции
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Срещат се двама приятели. Единият пита: - Какво ще правиш в събота? - Ще ходим със сина ми в парка да пускаме хвърчило дракон да лети! А ти? - И аз имам подобна програма - ще изпращам тъщата на...
На този ден 22.11   1497 г. – Вашко да Гама достига нос Добра надежда. 1906 г. – На международна конференция в Берлин е възприето съгласие сигналът SOS да бъде международен при...