Има готовност за 100% компенсации заради шапа

16.01.2011 | 17:56
по статията работи:
"Вършим цялата работа на Европа, за да не се разпространи заразата от шап по животните в континента", заяви премиерът Бойко Борисов
Има готовност за 100% компенсации заради шапа

"Вършим цялата работа на Европа, за да не се разпространи заразата от шап по животните в континента", беше категоричен премиерът Бойко Борисов в Бургас. "Едно е да си граница между Австрия и Германия и Германия и Франция, друго е да имаш граница с Турция, където има над 1100 огнища на шап", коментира случаите на шап в Странджа премиерът.

Според него България заслужава да бъде толерирана за усилията си - не само че убива заразените животни, но и доплаща на хората, които са потърпевши, още пари, за да мине тази криза. "Това го правим за Европа и заради нас", подчерта премиерът и допълни, че границата ни е напълно обезопасена.

"Говорихме с еврокомисаря и имаме готовност на хората да им се изплатят компенсациите до 100 процента", обеща още Борисов.

Министър-председателят не се ангажира със срокове кога ще бъде възстановен граничният кльон в Странджа. Хората там искат отново да се върнат мрежите, за да спират заразените от Турция животни. "Ние 20 години го събаряхме, сега трябва отново да го правим този кльон", каза още премиерът.

 

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Зимна приказка
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Женевски конвенции
Иванчо пита вкъщи: - Тате, как разговарят змиите? Бащата поглежда тъщата и подхвърля: - Защо мълчиш? Детето се интересува!..
На този ден 17.02   364 г. – Детрониран и убит е византийският император Йовиан за неговата силна привързаност към християнството. 1568 г. – Императорът на Свещената Римска...