Италианското правителство замразява заплатите в публичния сектор

25.05.2010 | 13:17
по статията работи: econ.bg
По-късно днес правителството на Берлускони ще обяви плановете си за намаляване на бюджетните разходи през следващите две години
Италианското правителство замразява заплатите в публичния сектор

Заплатите на държавните служители в Италия ще бъдат замразени в опит за намаляване на бюджетните разходи. Това ще обяви правителството на страната в пресконференция, насрочена за 17 часа местно време (18 часа българско време) днес. Документите, до които се е добрал източник на Reuters показват и, че са планирани съкращения на служителите през следващите две години. Само за 20% от напускащите публичния сектор през периода 2011 - 2013 година ще бъдат назначавани заместници.

Заплатите на министрите също се намаляват с около 1% годишно за този период. Освен това трансферите за общините и регионите в страната ще бъдат намалени с 2 млрд. евро през 2011 година и 3,8 млрд. евро през 2012 година.

Правителството на Берлускони ще посегне дори и на особено чувствителните разходи за здравеопазването. Те ще бъдат с 0,4 млрд. евро по-малко през 2011 година и с 1,1 млрд. евро през следващата година.

С помощта на мерките правителството се надява да спести 24 млрд. евро. Много анализатори коментират, че част от предвидените съкращения целят да успокоят инвеститорите и да върнат доверието в развитието на икономиката.

 

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Зимна приказка
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Зимна приказка
  • Женевски конвенции
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
Събеседване: - Защо искате да работите при нас? - Аз съм счетоводител, с 20 години стаж, както и голям опит! - Колко преви 2+2? - А колко трябва да прави? - Кога ви е удобно да започнете?
На този ден 20.02   395 г. – Открит е първият в историята на християнството женски манастир във Витлеем. 1364 г. – Кралица Маргарет Дръмонд и Дейвид II сключват брак. 1530 г....