Китай ограничава вноса на софтуер

26.11.2004 | 10:29
по статията работи: econ.bg
Причина за това е поръчка от Microsoft за 3.5 млн. щ. д.

 

Китай обмисля въвеждането на правила, според които правителствените ведомства трябва да помагат на местните производители на софтуер. Това създаде загриженост у някои чужди вносители, че те могат да бъдат изхвърлени по този начин от големия пазар на правителствени поръчки.

Детайли по законопроекта бяха показани на хора от индустрията този месец. От тях става ясно, че ще бъде наложено правителствените служби да правят разграничение между "домашен", "чужд" и "предпочитан чужд" софтуер.

Международните компании могат да попаднат в списъка с "предпочитан чужд" софтуер, ако са спазили определени изисквания, свързани с инвестициите, направени от тях в Китай, наетите местни специалисти, изследователската дейност, както и данъчното им досие.

Ведомствата трябва да кандидатстват за специално разрешение, ако искат да купят "чужд" софтуер.

Доставките на софтуер станаха гореща тема в Китай, след като тази седмица общинският съвет на Пекин поръча софтуер на Microsoft на стойност 3.5 млн. щ. д.

Китайските конкуренти на софтуерния гигант се оплакаха, че те въобще не са имали възможност да наддават. Това накара местна медия да зададе въпроса дали е по-добре да се подкрепя американския "монополист" или местните производители. /ft.com

ECON.BG

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Зимна приказка
  • Женевски конвенции
  • Зимна приказка
Между приятели: - На кого е кръстена дъщеря ви Гертруда? - На дядо си Пенчо. - ?!? - Беше герой на труда....
На този ден 19.12   1732 г. – Бенджамин Франклин публикува Алманах на бедния Ричард 1783 г. – Уилям Пит-младши става най-младият министър-председател в историята на Великобритания...