Летището в Атина е блокирано от стачкуващи таксиметрови шофьори

21.07.2011 | 11:57
по статията работи:
Вчера таксиметровите шофьори в южната съседка, които от понеделник са блокирали пътища и летища, решиха протестите им да станат безсрочни и да се засилят
Летището в Атина е блокирано от стачкуващи таксиметрови шофьори

Стачкуващите четвърти ден таксиметрови шоэфьори в Гърция са блокирали атинското летище "Елефтериос Венизелос", съобщават гръцките електронни издания, цитирани от БТА.

Вчера таксиметровите шофьори в южната съседка, които от понеделник са блокирали пътища и летища, решиха протестите им да станат безсрочни и да се засилят, тъй като преговорите им при транспортния министър са в задънена улица. Те протестират срещу решение на правителството за пълна либерализация на сектора.

Европейският съюз и Международният валутен фонд искат от Гърция да либерализира 135 така наречени затворени професии, за да повиши конкурентноспособността и развитието на икономиката в рамките на програмата за реформи, която има за цел да спаси Гърция от фалит със спасителен заем от 110 милиарда евро.

Синдикатите на таксиметровите шофьори са против плановете за въвеждане на малка такса за издаване на лиценз за тази дейност, което би сложило край на практиката на продажба на разрешителните за десетки хиляди евро.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Зимна приказка
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Иванчо пита вкъщи: - Тате, как разговарят змиите? Бащата поглежда тъщата и подхвърля: - Защо мълчиш? Детето се интересува!..
На този ден 13.02   1633 г. – Галилео Галилей пристига в Рим за своя процес пред Инквизицията. 1689 г. – Уилям III е провъзгласен за крал на Англия. 1777 г. – Арестуван е...