На масата и в леглото - най-невъзпитаните места за туитване

05.12.2011 | 11:51
по статията работи:
Българите оглавяват класацията за най-голяма „пропаст" между това как хората възприемат себе си и другите около тях
На масата и в леглото - най-невъзпитаните места за туитване

Българите оглавяват класацията за най-голяма „пропаст" между това как хората възприемат себе си и другите около тях. Повечето българи мислят, че проблемът с употребата на мобилни устройства е у другите, но не и в тяхното собствено поведение при използване на мобилно устройство, показва проучване, направено от Intel.

Българите се класират на първо място по дял на хората, които оценяват собствените си маниери като отлични или много добри с 69%, спрямо средната стойност от 50% при резултатите за Европа, Близкия изток и Африка (ЕМЕА). Българите, които считат поведението на другите хора за неприятно са 67%, спрямо средната стойност за ЕМЕА от 29%.

Душ - кафе - онлайн

Потребителите в България се събуждат, взимат душ, пият кафе и си проверяват електронната поща, или пишат първия си туийт още преди да престъпят прага на дома си.

Използването на мобилни устройства в България започва по време на сутрешното кафе (42%), докато в ЕМЕА две трети (67%) от анкетираните посочват, че проверяват мобилното си устройство преди да отидат на работа сутрин, като почти една четвърт (23%), споделят, че правят това дори преди да станат от леглото.

За българите употребата на мобилно устройство в спалнята, се практикува от 46% от хората. А едно от най-дразнещите прояви на лоши мобилни маниери - писането на съобщения в присъствието на други хора (по време на среща, или вечеря с приятели), се практикува от 28%, включително 27% от тези, които казват че подобно поведение им е неприятно.

Според проучването българите сме склонни да прощаваме, когато някой се блъсне в нас, защото е твърде ангажиран да пише SMS-и (16% от жителите на ЕМЕА и 37% от българите считат това за обидно).

В България 21% от мъжете биха се отказали от душ за една седмица, за да запазят своето мобилно устойство (в сравнение с 10% от жените); 14% биха се отказали от партньора си, а 15% биха жертвали взимането на душ за една седмица, в полза на мобилните технологии.

Групата на най-младите българи от 16 до 29 години е най- склонна да замени душа с технологии. Българите на възраст между 16 и 29 години и хората от 50 до 59 години биха се отказали от партньора си за седмица в полза на технологиите.

Внимавайте за маниерите си при използване на мобилни устройства

Масата за вечеря се оказва най-нежелателното място за ползване на мобилни технологии, независимо дали става дума за смартфон, или за лаптоп. И мъжете и жените в България поставят масата за вечеря, и времето прекарано с приятели, сред най-неприемливите места някой да използва лаптопа си - 37% и съответно 31% от българските респонденти.

Ползването на компютър в леглото, или по време на уикенда е, най-малко обидно. Въпреки това, фактът че в България 10% от мъжете си позволяват да използват мобилни устройства докато са на романтична среща, в сравнение със само 4% от жените, отново потвърждава различната природа на мъжа и жената.

Като цяло мнозинството (61% за ЕМЕА и 62% от българите) мислят, че трябва да има набор от правила за поведение, които да регулират употребата на мобилни устройства на публични места.

Социалните медии са до голяма степен включени в изискванията за мобилни маниери. Използването на чужд профил, за публикуване на виц, прекаленото споделяне на лична информация и таг-ването на неласкателни снимки на вашите приятели, са посочени като най-неприятните обиди, които хората причиняват, що се отнася до ЕМЕА.

В България по отношение на етикета в социалните мрежи, всички действия, които по някакъв начин застрашават личното пространство и данни, или които могат да навредят на човека, срещу когото са предприети, се считат за неприемливи. Дъното на класацията заемат възможността да останеш анонимен, невидим, или да игнорираш нещо, с което не искаш да се занимаваш в конкретния момент.

От по-прагматична гледна точка, респондентите изказват своята загриженост за употребата на устройствата по начин, който може да създаде опасна ситуация - 67% от гражданите на ЕМЕА и 74% от българите посочват писането на съобщения по време на шофиране, или друго, което представлява объркване - 67% за ЕМЕА и 81% за България - разговорите на висок глас на публични места.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Зимна приказка
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
Срещат се двама приятели. Единият пита: - Какво ще правиш в събота? - Ще ходим със сина ми в парка да пускаме хвърчило дракон да лети! А ти? - И аз имам подобна програма - ще изпращам тъщата на...
На този ден 17.12   546 г. – Крал Тотила завладява Рим. 1538 г. – Папа Павел III отлъчва от църквата английския крал Хенри VIII. 1777 г. – Франция първа признава...