Обама защити службите след последния шпионски доклад

06.12.2013 | 13:55
по статията работи: Георги Георгиев
NSA работела в интерес на американците и не се интересувала от съдържанието на кореспонденцията им
Обама защити службите след последния шпионски доклад

Американският президент Барак Обама официално защити действията на Агенцията за национална сигурност (NSA), завявайки, че нейните служители са си свършили много добра работа, като не са се замесвали в шпионски операции на американска територия.

По този начин Обама отговори на публикувания в четвъртък материал във "Вашингтон поуст", според който службите са ежедневно са проследявали местоположенията на близо 5 млрд. клетъчни телефона по целия свят, в това число и апаратите на американските граждани.

В интервю с американския водещ Крис Матюз, излъчено по телевизионния канал MSNBC, американският президент заяви, че хората, които искат да навредят на САЩ, комуникират с помощта на модерните технологии, които били поставени в клетъчните телефони. Затова, за да си вършат добре работата, защитавайки Америка, властите трябвало да „държат под око част от лошите“.

Въпреки това Барак Обама подчерта, че ще предложи „някои мерки за саморегулация“ на NSA, след като избран екип от съветници му докладва по-късно този месец.

Накрая президентът на САЩ заяви, че агенцията за национална сигурност не е заинтересована от четенето на имейлите и текстовите съобщения на потребителите.

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Зимна приказка
  • Премиерът Бойко Борисов се срещна с руския премиер Дмитрий Медведев в Туркменистан
  • Най-старата коневъдна ферма в света
Блондинка звъни на оператора си: - Извинете, не ми работи интернетът... - А вие с рутер ли сте? Кратко мълчание... - Не, сама съм!!!
На този ден 23.01   393 г. – Римският император Теодосий I провъзгласява 9-годишния си син Хонорий за съимператор. 1482 г. – Излиза първото печатно издание на Петокнижието. 1556...