Подкупите в света се изчисляват на 1 трлн. долара годишно

11.12.2017 | 14:00
по статията работи: econ.bg
По данни на организацията Transparency International, през 2016 г. България е 75-та от общо 176 страни и най-назад от всички 28 държави в ЕС в Индекса за възприятие на корупцията
Подкупите в света се изчисляват на 1 трлн. долара годишно
Снимка: БГНЕС

Годишно подкупите в света се оценяват на сумата от 1 трилион долара. Освен това обаче световната икономика губи още 2,6 трилиона долара във връзка с корупционната дейност, съобщава ООН. По данни на Програмата за развитие на ООН (ПРООН), в развиващите се страни, загубите, свързани с корупция надхвърлят нивото на официалната помощ за развитие 10 пъти.

Международният ден за борба с корупцията е 9 декември, съобщава деловото издание 3e-news.net. От ООН напомнят, че подкупът е сериозно престъпление, което подкопава социално-икономическото развитие на всяко общество. Нито една страна и нито един регион не е застрахован от корупцията.

По данни на организацията Transparency International, през 2016 г. България е 75-та от общо 176 страни и най-назад от всички 28 държави в ЕС в Индекса за възприятие на корупцията.

През тази година управлението в ООН, занимаващо се с наркотиците и престъпността и ПРООН работят по обща кампания, целта на която е насочена към това да се разбере как влияе корупцията върху образованието, здравеопазването, правосъдието и демокрацията.

 

 

Оцени статията:
0/0
Коментирай
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Предложи
корпоративна публикация
Резултати | Архив
  • Най-старата коневъдна ферма в света
  • Премиерът Бойко Борисов в Туркменистан
  • Зимна приказка
  • Церемония по връчване на годишна международна награда „Карл Велики“
  • Женевски конвенции
Иванчо пита вкъщи: - Тате, как разговарят змиите? Бащата поглежда тъщата и подхвърля: - Защо мълчиш? Детето се интересува!..
На този ден 23.12   619 г. – Начало на понтификатът на папа Бонифаций V. 1672 г. – Италианският астроном Джовани Доменико Касини открива Рея – вторият по големина след Титан...