"Управляващите получават коз срещу Истанбулската конвенция", пише вестник "Сега". Изданието обяснява, че България няма да ратифицира Конвенцията на Съвета на Европа за превенция и борба с насилието на жени и домашното насилие. Това ще е резултат от произнасянето на Конституционния съд, който се очаква днес да гласува, че конвенцията противоречи на основния закон. Това е научило изданието от свои източници в съда.
"Дръжте елита, братя журналисти" - с това водещо заглавие излиза днешният брой на вестник "Труд". Всекидневникът обяснява, че "журналистите може да пишат за хора от шоубизнеса и политици, без да ги питат дали може да използват личните им данни". Това предвиждат промени в Закона за защита на личните данни, които са внесени от Министерския съвет в парламента. "Труд" допълва, че имената на политиците остават в разследванията, а фотографи и оператори ще могат да снимат без проблем публични личности.
"Влизането на мач - само след електронна проверка на личната карта", пише вестник "24 часа". Изданието обяснява, че след приетите вчера окончателно промените в Закона за опазване на обществения ред, при провеждането на спортни мероприятия, влизането на стадионите за мачове вече ще наподобява проверката при преминаване на граница. Личните карти на зрителите ще бъдат проверявани с електронни четци, каквито всички клубове ще поставят на входовете. Предвидени са и парични глоби и обществен труд за хулиганите, уточнява "24 часа".
"650 лева за нощен паркинг" - пише в заглавие на първата си страница вестник "Стандарт". Изданието обяснява, че нощен служебен абонамент за паркиране в „синя зона“ за заведения и хотел се въвежда за 6 месеца в София. Нощното паркомясто ще струва 650 лева, колкото е дневното. То ще важи от 19 и 30 до 8 и 30 часа и ще се ползва и през уикендите. Това е решил Столичният общински съвет вчера. По настояване на кмета Йорданка Фандъкова нощният абонамент се въвежда пробно, а анализ след половин година ще покаже дали това да действа постоянно, посочва "Стандарт"./ БНР