Правителството предостави безвъзмездно за управление на СУ „Св. Климент Охридски" терен от 10 дка заедно с построените върху него 4-етажно общежитие, 3-етажно училище, физкултурен салон, кухня и столова и др. помощни сгради в смолянското село Славейно. Висшето училище е изготвило концепция за изграждането и функционирането там на образователен, научноизследователски и почивен център „Родопи". Центърът ще се използва за трансгранични изследвания и обучение между СУ и университетите в Комотини и Солун. Близостта му с границата с Гърция дава възможност на ВУЗ-а да кандидатства с проекти по европейските фондове за осъществяване на трансгранично научно-изследователско и образователно сътрудничество.
С други три решения на кабинета бяха осигурени сгради за държавни институции.
На Областната дирекция „Земеделие" в Търговище е предоставена зала от 125 кв. м в сградата на ул. „Хр. Ботев" №1 в града. Тя ще бъде използвана за съхраняване на архивите на дирекцията, чийто обем
непрекъснато нараства. Липсата на подходящи помещения затруднява всекидневната работа на служителите и правилното организиране на архивния фонд.
На Специалната куриерска служба към МВР е предоставен вторият етаж от сградата на ул. „Гаров площад" №7 в Шумен. Службата и сега ползва помещенията, а получаването на правото на управление върху тях ще позволи влагането на средства за ремонт и поддръжка, съобщи правителствената информационна служба.
Поради отпаднала необходимост, от ДАНС бяха отнети четвъртият, петият и таванският етаж от сградата на ул. „Славянска" №4 в София и бяха предоставени на Изпълнителната агенция „Одит на средствата от Европейския съюз" към министъра на финансите. Новите помещения ще подобрят условията на работа в агенцията, която е одитен орган по структурните и кохезионния фонд на ЕС и други програми и инициативи.
Правителството днес обяви за частна държавна собственост терен от 780 кв. м с построена сграда върху него в Стражица и го прехвърли безвъзмездно в собственост на община Стражица. Внесени бяха и уточнения в две решения от м. г. за предоставяне на имоти на общините Враца и Сливен. Те предвиждат терените и сградите да се управляват от местните власти за срок от пет години след приключване на дейностите по проектите, по които общините са кандидатствали за финансиране от еврофондовете с прехвърлените от държавата имоти.